REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Diamentowa Liga w Polsce znów najlepsza!

Sport

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 2023 został wybrany sportową imprezą roku podczas Gali Sport Biznes Polska. To kolejny dowód na to, że największe lekkoatletyczne wydarzenie w tej części Europy jest sportową marką z najwyższej półki. – Uznanie branży sportowej bardzo nas cieszy i motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy. Jej efekty będzie można poznać podczas tegorocznego memoriału, na który zapraszamy 25 sierpnia – zapowiada Marek Plawgo, dyrektor komunikacji mityngu. Bilety są już w sprzedaży.

Nagrody Sport Biznes Polska przyznawane są dla osób, organizacji, firm i projektów, których działania przyczyniają się do profesjonalizacji branży i promocji współpracy między sportem i biznesem. W tym roku o zwycięstwo w kategorii Wydarzenie Sportowe 2023 roku rywalizowało w sumie 30 imprez. Jury, w którym znalazło się blisko 90 ekspertów branżowych zdecydowało, że statuetkę zdobył mityng Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim – Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

- To zaszczyt i duma, bo po zwycięskim dla nas plebiscycie Przeglądu Sportowego, otrzymaliśmy kolejny dowód uznania, tym razem płynący ze strony branży sportu i biznesu. Cieszymy się, że impreza upamiętniająca Kamilę Skolimowską jest najważniejszym lekkoatletycznym wydarzeniem w tej części Europy i wspięła się na sportowe szczyty. Jednocześnie nagroda motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy nad tym, aby tegoroczna, 15 edycja memoriału dostarczyła kibicom wspaniałych emocji i przeżyć – mówi Marcin Rosengarten, szef komitetu organizacyjnego memoriału.

Jeśli wyłączyć z zestawienia finały Diamentowej Ligi, w których najwięksi lekkoatleci występują z urzędu, Diamentowa Liga 2023 na Stadionie Śląskim była najlepszym mityngiem na świecie od 2018 roku. W tyle zostały tak kultowe zawody jak te w Londynie, Monako, Lozannie, Zurychu czy Paryżu. Wszystkie są w diamentowej serii od początku jej istnienia, tymczasem „Kama” zadebiutowała w niej dopiero w ubiegłym roku. Władze cyklu, które rok wcześniej zaryzykowały i powierzyły Polsce organizację tego historycznego wydarzenia, po drugiej wizycie na Śląsku przyznały organizatorom notę 9,16 punktu w 10-stopniowej skali. Czyli niemal idealną. W lipcu w Kotle Czarownic padły dwa najlepsze w tym roku wyniki na świecie, a przed 25-tysięczną widownią późniejsi medaliści MŚ zaprezentowali się w aż 18 z 19 rozegranych u nas konkurencji. Tę jakość doceniają również sami kibice. W badaniach Pentagon Research, które zostały wykonane podczas nagrodzonej właśnie edycji, aż 80 proc. ankietowanych przyznało, że na przyszłe lata niczego nie zmieniłoby w sposobie przygotowania imprezy. Kibice docenili przede wszystkim bezpieczeństwo na stadionie (93% ocen pozytywnych), dostępność i pracę wolontariuszy (91% ocen pozytywnych), a także proces zakupu biletów, sprawne wejście na stadion oraz oznakowanie i atrakcje na miejscu. To rewelacyjna statystyka, zwłaszcza uwzględniając dużą konkurencję na rynku imprez sportowych w Polsce.

– Mam nadzieję, że 25 sierpnia, bo na ten dzień zaplanowaliśmy 15. edycję Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, pokażemy, że to nie był wcale nasz sufit. Będziemy tuż po igrzyskach olimpijskich w Paryżu i już teraz mogę zapewnić, iż w konkurencjach, które znajdą się w programie naszego mityngu, postaramy się o złotych medalistów. Chcemy podnosić sobie poprzeczkę. Tak jak Armand Duplantis, rekordzista świata w skoku o tyczce, który w sierpniu ponownie wystartuje na Stadionie Śląskim – zaznacza dyrektor sportowy mityngu Piotr Małachowski.

Bilety na Diamentową Ligę 2024 na Stadionie Śląskim – 15. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – są już w otwartej sprzedaży za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

źródło: Informacja prasowa

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Diamentowa LigaSilesia Memoriał Kamili Skolimowskiejsportowa impreza rokuGala Sport Biznes PolskaWydarzenie Sportowe 2023lekkoatletykaStadion Śląskibilety

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa