REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami akcja "Trzeźwość". Zatrzymano kolejnych kierowców

Na Sygnale

Działania w ramach akcji „Trzeźwość” odbyły się na terenie Chorzowa w miniony poniedziałek. Policja od rana sprawdzała trzeźwość w różnych częściach miasta. Niestety znów nie obyło się bez zatrzymań kierowców po alkoholu. 


W poniedziałek, już od wczesnych godzin porannych, ulice Chorzowa stały się miejscem intensywnych działań policji drogowej. Mundurowi przeprowadzali kontrole trzeźwości kierowców, mającą na celu eliminację potencjalnych zagrożeń związanych z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego. W ramach tych działań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, policjanci przebadali ponad 2200 osób.

W wyniku przeprowadzonych kontroli, 7 osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy. Spośród nich, u 6 kierowców stwierdzono obecność alkoholu w organizmie, co stanowi naruszenie przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych mężczyzn posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali także 49-letniego mężczyznę z Ornontowic, u którego stwierdzono stan nietrzeźwości. Mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo drogowe.

- Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. O wykroczeniu mówimy, kiedy w organizmie znajduje się od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Jest to stan po użyciu alkoholu, a kierujący podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. W przypadku przestępstwa stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, wtedy kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości i podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. W obu przypadkach orzeka się sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podobne konsekwencje czekają kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem narkotyków - przypominają chorzowscy mundurowi.

Anna Kern

Udostępnij:


trzeźwośćpolicjaakcjaruch drogowyalkoholzatrzymani

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa