REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Teatr Rozrywki z szansą na kolejne Złote Maski

Kultura

Na początku marca poznaliśmy nominowanych do 56. nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Wśród nich znaleźli się twórcy wystawianego w Teatrze Rozrywki spektaklu "Tootsie", którzy powalczą o to prestiżowe wyróżnienie w aż trzech kategoriach.

REKLAMA

Tradycja Złotych Masek sięga 1967 roku - to właśnie wtedy po raz pierwszy, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przyznano je za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej.

Początkowo Złotymi Maskami nagradzały artystów regionalne media oraz wojewodowie czterech województw - katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. W 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie, którego Zarząd przyznaje ją na podstawie propozycji komisji złożonej z ekspertów w dziedzinie teatru. Ocenie podlegają spektakle premierowe zrealizowane na terenie naszego województwa w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego przyznanie nagrody.

Złote Maski już po raz 56.!

Do tegorocznej edycji Złotych Masek zgłoszonych zostało 57 spektakli zrealizowanych przez 23 producentów, z czego po dokonaniu preselekcji członkowie komisji zakwalifikowali 40 tytułów. Wśród nich znalazł się m.in. musical chorzowskiego Teatru Rozrywki "Tootsie", który ma szansę na zdobycie tej prestiżowej nagrody w aż trzech kategoriach, tj.:

- REŻYSERIA - dla Magdaleny Piekorz,
- AKTORSTWO ZA ROLĘ WOKALNO-AKTORSKĄ - dla Huberta Waljewskiego (za rolę Michaela/ Dorothy),
- oraz CHOREOGRAFIA/ RUCH SCENICZNY - dla Jakuba Lewandowskiego.

- Złote Maski to uznana marka i wyraz szacunku dla ludzi teatru, ich ciężkiej pracy, talentu i emocji, których nam dostarczają. Gratuluję nominowanym i dziękuję za to, że zabieracie nas w tę wyjątkową podróż i promujecie nasz region poprzez sztukę, stając się ambasadorami województwa śląskiego. Wierzę, że te nominacje będą dla Was źródłem motywacji i dowodem uznania dla waszej pracy i pasji, a dla nas okazją do obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie - podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Laureatów poznamy podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 25 marca br. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Za wszystkich nominowanych, a w szczególności za twórców spektaklu "Tootsie", trzymamy mocno kciuki!

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Złote MaskinagrodanominowaniTeatr RozrywkiTootsiespektaklmusicalkategoriereżyseriaaktorstwochoreografia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA