REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Kurka co stroi piórka. Wielkanocne warsztaty w Muzeum Hutnictwa

Rozrywka

Chorzowskie Muzeum Hutnictwa zachęca do skorzystania z wielkanocnej oferty warsztatowej dla rodzin z dziećmi. Na uczestników czeka fabularyzowana gra przestrzenna oraz warsztaty tworzenia świątecznych ozdób.

Do Wielkanocy zostało kilka tygodni, to zatem dobry moment, aby przyozdobić już swoje mieszkania i przypomnieć sobie o związanych z tym świętem tradycjach. Pomocne okazać się w tym może Muzeum Hutnictwa, które podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowało specjalną ofertę warsztatową. Dedykowane rodzinom z dziećmi atrakcje, zaplanowano na 23 marca. Poniżej podajemy ich opis:

WARSZTAT I | godz. 12:00, 16:00
DEJ POZÓR! HAZOK! Poszukiwanie wielkanocnych jajek z hutniczą iskrą

Hazoki, kurziki i barōny – wszystkie te zwierzęta związane są z symboliką okresu wielkanocnego. Nieprzypadkowo to właśnie one staną się bohaterami specjalnie przygotowanej gry fabularyzowanej w przemysłowej scenerii. Pozostawiły na terenie Muzeum specjalne hutnicze jajka, które zawierają prawdziwe skarby i ciekawostki związane z tradycjami wielkanocnymi hutniczych rodzin. Pomożecie je odnaleźć?

WARSZTAT II | godz. 13:00, 15:00
KURKA CO STROI PIÓRKA. Warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Palmy, koszyczki, jajca, kartki, wycinanki, wiszące zegrōdki i filcowe zawieszki – ozdoby związane z okresem wielkanocnym to istny ocean możliwości. Wykorzystane zostaną gałązki, bibuły, piórka, wstążki, papiery ozdobne, suszone rośliny, błyskotki, konfetti w kształcie kurczaków, a nawet przybory kuchenne, które pomogą przygotować najdłuższą palmę wielkanocną, najbardziej kolorowy stroik czy własne oryginalne pisanki. Uczestnicy zajęć zapoznają się z ozdobami wielkanocnymi funkcjonującymi w tradycji domów hutniczych, ale też stworzą własne wariacje na temat symboli odrodzenia.

Minimalny wiek uczestników obu warsztatów to 5 lat, co istotne wszystkim osobom niepełnoletnim towarzyszyć musi dorosły opiekun. Bilet w cenie 20 zł uprawnia do udziału w pojedynczym warsztacie, wstęp opiekunów jest bezpłatny na podstawie nieodpłatnego biletu do pobrania w kasie. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie, pod numerem 32 704 96 31. Bilety z kolei można nabyć:

- na warsztat "Dej pozór! Hazok!" >>TUTAJ<<
- na warsztat "Kurka co stroi piórka" >>TUTAJ<<

Z podobnej oferty mogą skorzystać też grupy zorganizowane. Warsztaty dla przedszkoli i szkół zaplanowano w dniach 6-29 marca.

Fot. Muzeum Hutnictwa

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum HutnictwaWielkanocwarsztatyofertarodzinydziecigrupy zorganizowanegra fabularyzowanaozdoby

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa