REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wielkanocny konkurs w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza młodych artystów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Na najpiękniejsze jajko wielkanocne". Ostateczny termin składania prac mija 18 marca.

Jak co roku, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chorzowski Skansen ogłasza tematyczny konkurs. Kierowany jest on do indywidualnych uczestników, jakimi mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

- Celem konkursu jest poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej świąt Wielkanocy oraz najciekawszych tradycji związanych z obchodami świąt wielkanocnych w kulturze polskiej, poznanie wybranych elementów dziedzictwa kulturowego regionu, rozwój inwencji twórczej w zakresie prac plastycznych nawiązujących do wzorów regionalnych, rozwój wrażliwości estetycznej uczestników i ich umiejętności plastycznych - podkreślają organizatorzy.

Zadanie polega na wykonaniu najpiękniejszego jajka wielkanocnego. Praca powinna być nie większa niż 10 cm i mieć kształt jajka, wydmuszki lub jajka styropianowego. Może być ona wykonana z dowolnych materiałów - mile widziane nawiązanie do charakterystycznych form zdobnictwa regionalnego.

- Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć pocztą lub osobiście do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, ul. Parkowa 25, Chorzów, do 18 marca 2024 roku. Wyłonienie i ogłoszenie Laureatów oraz Osób wyróżnionych nastąpi do 22 marca 2024 roku. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone 24 marca podczas wydarzenia „Wielkanoc na Śląsku” - przekazują w Skansenie.

Regulamin, zawierający wszystkie szczegółowe informacje na temat konkursu, można znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenWielkanockonkursnajpiękniejsze jajkouczniowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa