REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policjanci z Chorzowa doskonalą umiejętności z użyciem paralizatora

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci ćwiczyli swoje umiejętności posługiwania się paralizatorem TASER X26 oraz X2. Szkolenie miało na celu utrwalenie umiejętności oraz podniesienie kwalifikacji mundurowych, by być lepiej przygotowanym na każde zagrożenie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Policjanci na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, zmagając się z różnymi zagrożeniami, które mogą się wydarzyć na służbie. By być przygotowanym na każdą ewentualność, chorzowscy policjanci wzięli udział w zajęciach doskonalących umiejętności posługiwania się paralizatorem. Za całe szkolenie odpowiadał Aspirant Mariusz Marzec z Wydziału Prewencji KMP w Chorzowie.

Chorzowscy policjanci korzystają z paralizatorów typu TASER X26 i X2, które ze względu na swój zakres działania mają zasięg do kilku metrów, dzięki czemu policjant może odpowiednio wcześnie zareagować z dala od potencjalnego zagrożenia.

Szkolenie miało nie tylko aspekt praktyczny, ale również teoretyczny - oprócz doskonalenia umiejętności posługiwania się sprzętem, została również omówiona szczegółowa budowa, zasady działania oraz warunki, w jakich można wykorzystać urządzenie. Ważnym elementem szkolenia było przećwiczenie zastosowania możliwych taktyk użycia paralizatora, dzięki czemu policjant może wykorzystać pełny potencjał urządzenia. Mundurowi w trakcie trwania szkolenia utrwalili również zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Odświeżenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznie ćwiczenia z urządzeniem pozwalają wypracować odpowiednią technikę, która w trakcie przeprowadzania niebezpiecznych interwencji może stać się kluczem do szybkiego i skutecznego wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem - czytamy na stronie chorzowskiej policji. 

REKLAMA
Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


Szkoleniećwiczeniaparalizator

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA