REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policja kontroluje prędkość kierowców w ramach akcji "Bezpieczne ferie"

Na Sygnale

Chorzowska policja kontynuuje akcję "Bezpieczne ferie", w ramach której funkcjonariusze prowadzą szczegółowe kontrole ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Ostatnie interwencje dotyczyły kontroli prędkości kierowców, gdzie kilkoro z nich w sposób rażący przekroczyło limity, a rekordzista przekroczył prędkość o 86 km/h.

Akcja "Bezpieczne ferie" to inicjatywa Policji w trosce o najmłodszych. Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach skupiają się na reagowaniu na wszelkie wykroczenia uczestników ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

Mundurowi chorzowskiej drogówki kontynuując działania w ramach inicjatywy "Bezpieczne ferie" kontrolowali ulice miasta, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Wykorzystane zostały do tego laserowe mierniki prędkości oraz samochód posiadający wideorejestrator. W minioną środę zostało skontrolowanych wiele pojazdów, z czego niespełna 40 kierowców przekroczyło obowiązujące ograniczenia.

Pośród zatrzymanych kierowców znaleźli się dwaj 24-letni kierowcy Chevroleta i Volkswagena, którzy przekroczyli prędkość o odpowiednio 69 i 63 km/h. Osobą, która ustanowiła niechlubny rekord tego dnia, jest 32-letni motocyklista, który przy ograniczeniu 70 km/h pędził 156 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 86 km/h. Każdy z kierowców za swoje czyny został ukarany mandatami oraz punktami karnymi.

- Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają chorzowscy policjanci. 

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


Bezpieczne feriekontrola drogowadrogówkaprzekroczenie prędkości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona