REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Plan filmowy oraz mecz Ruch-Legia. Te wydarzenia spowodują zmiany w ruchu drogowym

Miasto

W związku z realizacją filmu na terenie miasta oraz meczu Ruch Chorzów - Legia Warszawa, Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz chorzowska policja poinformowali o zmianach w organizacji ruchu drogowym.

W najbliższych dniach na terenie Chorzowa będą miały miejsce wydarzenia, które spowodują zmiany w organizacji ruchu drogowego. Jednym z tych wydarzeń jest realizacja filmu fabularnego pt. "Zima pod znakiem wrony" inspirowanego opowiadaniem Olgi Tokarczuk. Kolejne to mecz piłkarskiej ekstraklasy, który odbędzie się na Stadionie Śląskim pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa.

W związku z realizacją filmu nastąpią zmiany w organizacji ruchu powodujące utrudnienia w ruchu pojazdów w zakresie:
Od dnia 7.02 zostaną wprowadzone zakazy zatrzymywania się (B-36) w ciągu ulicy:
– Leśnej od skrzyżowania z ul. Żelazną do skrzyżowania z ul. Odrzańską (po dwóch stronach jezdni),
– ks. H. Kołłątaja – na całej długości (po dwóch stronach jezdni),
– Olzy – na całej długości (po dwóch stronach jezdni),
– Zawiszy Czarnego od nr 10 do skrzyżowania z ul. H. Kołłątaja (prawa strona).
W dniu 8.02 od godz. 17:00 do 4:00 dnia następnego będą realizowane ujęcia (w sekwencjach kilkuminutowych), podczas których będą wyłączane z ruchu pojazdów i pieszych ww. odcinki ulic.

Termin przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu: 9.02.2024 r. Kierujących pojazdami prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania zabezpieczającego plan zdjęciowy oraz stosowania się do poleceń osób kierujących ruchem.

Hit na Śląskim

Policja informuje o zmianach w związku z meczem piłkarskim na Stadionie Śląskim pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Legii Warszawa, który odbędzie się 09.02.2024 r. Zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze mogą pojawić się już od godziny 16.00 i potrwają do zakończenia imprezy.

W ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od godz. 17:00 do zakończenia imprezy.

W zależności od sytuacji drogowej Policja może podjąć decyzję o zamknięciu pasa do lewoskrętu z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom- Katowice).

W zależności od sytuacji drogowej Policja może podjąć decyzję o zamknięciu zjazdów z Drogowej Trasy Średnicowej na ulice: ks. Gałeczki, Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Dąbrowskiego.

W zależności od natężenia ruchu pieszych Policja może całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulice Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.

Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowa, Armii Krajowej.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apeluje się do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów, poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


Utrudnieniazmiany w ruchu drogowymplan filmowymecz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona