REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zwycięzca Must be The Music zmaga się z poważną chorobą. Uruchomiono zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację

Miasto

Jeszcze kilka lat temu występował podczas koncertów charytatywnych, czarując innych swoim nietuzinkowym głosem, dzisiaj on sam potrzebuje ogromnego wsparcia. Na stronie pomagam.pl zorganizowano zbiórkę dla mieszkającego w Chorzowie Conrada Yaneza, który cierpi na uniemożliwiającą mu codzienne funkcjonowanie niewydolność wielonarządową.

Pochodzący z Filipin Conrado Yanez przeprowadził się na Śląsk w 1995 roku. Zawodowo zajmował się gotowaniem, jednak jak się okazało największą jego pasją było śpiewanie. Na wyjątkowy talent uwagę zwrócili koledzy z pracy, którzy zaobserwowali, że coraz częściej zamiast w kuchni, zajmował swoje miejsce na restauracyjnej scenie

Yanez zaczął występować na różnego rodzaju imprezach muzycznych, z czasem po namowie rodziny i przyjaciół, zaprezentował się też w emitowanym na Polsacie popularnym muzycznym show. To właśnie udział w 1. edycji Must be The Music, sprawił że o tym wyjątkowym artyście usłyszała cała Polska. Jego niezapomniane wykonanie utworu "What a Wonderful World" nie tylko oczarowało jurorów, ale też sprawiło, że został okrzyknięty "polskim Louisem Armstrongiem"

Wokalista w programie poradził sobie naprawdę świetnie, jego nietuzinkowy głos z charakterystyczną chrypką, doprowadził go aż do samego finału, w którym to zajął 2. miejsce. Cztery lata później Yanez ponownie zgłosił się jako uczestnik, tym razem stając się zwycięzcą 10. edycji Must be The Music.

Po muzycznym show, Yanez koncertował w całym kraju, nierzadko można go było usłyszeć także w Chorzowie, gdzie aktualnie mieszka. Chętnie brał udział m.in. w koncertach charytatywnych czym udowodnił, że ma naprawdę wielkie serce. W ostatnim czasie, artysta musiał zrezygnować ze śpiewania, co ma związek z jego stanem zdrowia.

Uruchomiono zbiórkę!

Kilka dni temu przyjaciółka rodziny Conrado Yaneza, zorganizowała na stronie pomagam.pl zbiórkę, która jak się okazuje potrzebna jest na jego leczenie.

- Conrado potrzebuje Waszej pomocy w leczeniu wielonarządowej niewydolności: płuc, nerek, wątroby i serca, cukrzycy, jest osobą niepełnosprawną ruchowo. Jeszcze niedawno utrzymywał się ze śpiewania, jednak teraz jego choroba uniemożliwia mu robienie tego, co kocha - czytamy w zamieszczonym przez panią Aleksandrę Jankowską opisie zbiórki. 

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leki oraz rehabilitację, umożliwiające poprawę zdrowia i tym samym powrót do w miarę normalnego funkcjonowania.

Swoje wsparcie można okazać >>TUTAJ<<.

Fot. pomagam.pl

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Conrado YanezMust be the Musiczwycięzcawokalistaartystachorobazbiórkaleczenierehabilitacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona