REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policja walczy z nieprawidłowym parkowaniem w mieście

Na Sygnale

Funkcjonariusze chorzowskiej policji z pomocą straży miejskiej, prowadzą działania w ramach planu priorytetowego, który ma na celu rozwiązywanie problemów danej dzielnicy. Starszy sierżant Dawid Urbańczyk odpowiadający za dzielnicę nr 13 ma rozwiązać proceder nieprawidłowego parkowania. Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, narażają się na kary finansowe i punkty karne.

Galeria zdjęć


Policja na co dzień zajmuje się różnymi sprawami w mieście, od kolizji drogowych do szukania sprawców kradzieży. Istotnym problemem jest również nieprawidłowe parkowanie - źle zaparkowany samochód może stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu.

By w sposób skuteczny odpowiadać na problemy mieszkańców, każdy dzielnicowy realizuje plan działań priorytetowych. Plan ten jest opracowywany na bazie obchodów dzielnicowego po swoim rejonie, spotkań z mieszkańcami oraz wykorzystując zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Starszy sierżant Dawid Urbańczyk, działając zgodnie z założeniami planu priorytetowego, ma rozwiązać problem nieprawidłowego parkowania w dzielnicy nr 13 przy ul. Urbanowicza. Problemem jest brak zastosowania się kierowców do znaku "B-36" ("zakaz zatrzymywania się") oraz pozostawiania samochodów zbyt blisko przejścia dla pieszych. W realizacji planu priorytetowego pomagać mu będą policjanci drogówki oraz straż miejska.

- Przypominamy wszystkim kierowcom, że za niestosowanie się do znaku „zakaz zatrzymywania się” grozi mandat karny w kwocie 100 zł i 1 punkt karny. Z kolei zatrzymanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych zagrożone jest mandatem w kwocie 100-300 zł i 5 punktów karnych - informują policjanci z Chorzowa. 


 

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


nieprawidłowe parkowaniezakazplan priorytetowyznaki drogowedzielnice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona