REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Park Śląski organizuje konkurs fotograficzny. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych!

Rozrywka

Osoby, które pasjonują się fotografią, a przy tym uwielbiają robić zdjęcia w Parku Śląskim, mają dobrą okazję do pokazania efektów swojej pracy. Trwa właśnie konkurs pt. "Cztery Pory w Parku Śląskim", którego celem jest promowanie walorów przyrodniczych oraz ukazanie Zielonych Płuc Śląska jako atrakcyjnego miejsca do wypoczynku. Konkurs przewiduje dwie kategorie: jesienno-zimową oraz wiosenno-letnią, a w każdej z nich uczestnicy mogą przesłać do trzech swoich zdjęć.

Park Śląski jest uwielbianym miejscem nie tylko przez mieszkańców Chorzowa, ale również przez wszystkich mieszkańców województwa śląskiego. Rozmiar parku, bogactwo natury oraz atrakcję przyciągają turystów z całego regionu.

Władze Parku Śląskiego postanowiły zorganizować konkurs fotograficzny, który pokazałby park z perspektywy osób odwiedzających. Istotne w konkursie jest subiektywne odczucie fotografa - jak widzi park, miejsca, które inspirują go do zrobienia zdjęcia.

Konkurs został podzielony na dwie kategorię: jesienno-zimową oraz wiosenno-letnią. Zdjęcia, które będą przesyłać uczestnicy konkursu, mogą pochodzić z ostatnich trzech lat, czyli od roku 2021-2024. Do każdej kategorii został ustalony limit maksymalnie trzech zdjęć.

Charakter fotografii nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń. Fotografowie mogą ukazywać krajobrazy czy po prostu zwykłe chwile, które spędzają w parku, takie jak chociażby spotkania ze znajomymi.

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. Organizator zastrzega, że brak załączonej zgody na udział w konkursie jest jednoznaczny z niebraniem pod uwagę w ocenie Jury. Link do oświadczenia: >>TUTAJ<<.

Do oceny zdjęć zostanie powołane specjalne Jury, które skupi się na oryginalności i nietuzinkowości przesyłanych prac. Do wygrania będą nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 10 tys. złotych. Dodatkowo zwycięskie fotografie zostaną przedstawione na wystawie pokonkursowej. Łącznie wyłonione zostanie 10 najlepszych fotografii: Grand Prix, trzy fotografie w kategorii jesienno-zimowej, trzy fotografie w kategorii wiosenno-letniej i trzy wyróżnienia.

Termin wysłania fotografii w kategorii jesienno-zimowej mija 31 marca 2024 roku. Z kolei czas na przesłanie zdjęć w kategorii wiosenno-letniej jest do 30 września 2024 roku.

Wyniki konkursu oraz termin i miejsce wystawy ogłosi Park Śląski na swojej stronie internetowej w październiku 2024 roku.

Dokładny regualmin oraz wymogi pod tym linkiem: >>TUTAJ<<.
Formularz zgłoszeniowy: >>TUTAJ<<.

Fot. Park Śląski

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


konkursfotografiaPark Śląskizgłoszenianagrody

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona