REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowska policja wsparła WOŚP. Wszystko zgodnie z mottem "pomagamy i chronimy"

Na Sygnale

W minioną niedzielę odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał w województwie śląskim mieścił się na terenie Stadionu Śląskiego. Wydarzenie było okraszone dobrą atmosferą, zabawami i co najważniejsze pomaganiem. Policjanci oprócz zabezpieczenia imprezy włączyli się również w całą akcję. Przygotowali konkursy i rozmowy edukacyjne, a towarzyszył im w tym Sznupek, czyli popularna policyjna maskotka.

Galeria zdjęć


Końcówka stycznia tradycyjnie od ponad 30 lat oznacza dla Polaków jedno - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w całej Polsce odbywają się imprezy, gdzie organizowane są różnorakie atrakcje mające na celu pomoc w zbieraniu środków. W tym roku Śląski Finał WOŚP odbył się na terenie Stadionu Śląskiego.

Całe wydarzenie zabezpieczali policjanci z Chorzowa, Katowic i Częstochowy, jednak nie były to ich jedyne działania. Mundurowi przygotowali kilka atrakcji, które jeszcze bardziej nadały temu dniu pozytywnej aury. Policja zorganizowała konkursy z nagrodami, prowadziła rozmowy edukacyjne na temat bezpieczeństwa oraz zachęcała do wstąpienia w ich szeregi. Popularnością cieszył się również Sznupek - maskotka Śląskiej Policji, która uczestniczy i edukuje podczas spotkań z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach i innych placówkach. Jego zadaniem jest pokazywać, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, np. gdy widzimy podejrzany przedmiot, gdy potrzebujemy pomocy lub gdy chcemy uniknąć zagrożeń w internecie. Zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się również prezentowane podczas wydarzenia radiowozy.

Ponadto policja pilotowała charytatywny Rajd Rowerowy, który przejeżdżał ulicami miasta. Dzięki takim wydarzeniom można było poczuć ducha WOŚP. Mundurowi podkreślają, że takie akcje podkreślają znaczenie motta „pomagamy i chronimy”.

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


WOŚPPolicjaStadion Śląskiatrakcje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona