REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Polski głos Google Maps zaprosił w podróż do gwiazd. Teraz jego podcast ma szansę na zdobycie prestiżowej nagrody

Kultura

Podcast "Kieruj się w kosmos", autorstwa Jarosława Juszkiewicza, został nominowany do nagrody Bestsellery Empiku 2023. O tym czy uda mu się ją zdobyć dowiemy się już za dwa tygodnie podczas uroczystej gali.

REKLAMA

Bestsellery Empiku od 25 lat określają kierunek kulturalnych i rozrywkowych zainteresowań Polaków, a przy tym nagradzają ulubionych twórców publiczności. Zasady są proste - decydują tu wyłącznie wyniki sprzedaży! Odbiorcy oddają głosy przez cały rok, wybierając konkretne tytuły w Empiku - w salonach, w sklepie online i w aplikacji, w Empik Go, a także jako użytkownicy Empik Premium w sieci Multikina.

- W 2023 roku było to w sumie ponad 50 milionów głosów na konkretne książki, audiobooki, podcasty, superprodukcje audio, albumy muzyczne oraz filmy. Tak gigantyczna skala i zasięg powodują, że Bestsellery Empiku stanowią wyznacznik najważniejszych zjawisk i trendów rodzimej sceny literackiej, muzycznej i filmowej. A że trendy rodzą się i przemijają, ma to również wpływ na kategorie, w których przyznawane są nagrody - opisują organizatorzy.

W tegorocznej edycji wydarzenia nominacje przyznano w czterech głównych obszarach, tj. muzyka, film, książka i audio, które to podzielono na kilka poszczególnych kategorii. Ponadto nagrody zostaną przyznane za "odkrycia Empiku", a także dla twórcy internetowego roku.

"Kieruj się w kosmos" z szansą na nagrodę

Jak się okazało w nominacjach do Bestsellerów Empiku 2023 nie zabrakło chorzowskiego akcentu. Mowa tu o podcaście pracownika Planetarium Śląskiego i dziennikarza naukowego, znanego szerszemu gronu odbiorców jako lektor nawigacji Google Maps, Jarosława Juszkiewicza.

"Kieruj się w kosmos" to cykl 9 odcinków, podczas których młodzi słuchacze wraz ze swoimi rodzicami mają okazję poznać planety Układu Słonecznego, zastanowić się nad możliwością istnienia życia poza Ziemią, odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną, a także dowiedzieć się więcej o gwiazdozbiorach czy odkryć tajemnice jakie kryją w sobie czarne dziury.

- Wiele osób mówi mi, że mój głos towarzyszy im w długich podróżach samochodem. Pomyślałem, że mógłbym przy okazji podzielić się z rodzinami jadącymi na wakacje swoimi kosmicznymi pasjami - podkreśla Juszkiewicz.

Zaledwie pół roku po pojawieniu się podcastu w serwisie Empik GO, został on nominowany do Bestsellerów Empiku 2023 w kategorii audio - podcast. O tym czy uda mu się zdobyć tę nagrodę dowiemy się już 13 lutego podczas uroczystej gali. Emisja wydarzenia na antenie TVN, rozpoczęcie o godz. 20:15. 

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Bestsellery Empiku 2023nominowaniKieruj się w kosmospodcastJarosław Juszkiewiczgala

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA