REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Uczniowie z chorzowskich szkół zaśpiewają kolędy. Koncert w tę niedzielę!

Rozrywka

Już 21 stycznia w Parafii św. Barbary w Chorzowie odbędzie się koncert laureatów XX edycji Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Na wydarzenie zaprasza organizator, jakim jest Szkoła Podstawowa nr 15.

Dokładnie tydzień temu w Szkole Podstawowej nr 15 im. Konstantego Wolnego odbył się XX Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięło około 100 uczniów z 11 chorzowskich szkół. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie, tj. klasy I-III oraz IV-VIII, a następnie w każdej z nich, wyłonieni zostali zwycięzcy wśród solistów, duetów i zespołów.

- Pomysł na organizację tego wydarzenia narodził się bardzo dawno temu. Zauważyliśmy, że dzieci przygotowując jasełka zawsze są świetnie przygotowane pod kątem śpiewu i wykonania kolęd, dlatego wraz z innymi nauczycielami chcieliśmy, aby mogli oni zaprezentować te swoje umiejętności ponownie, gdzieś w naszym mieście. Tak właśnie powstał nasz konkurs, który każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem - mówi Aleksandra Klyta, nauczyciel w SP 15, współorganizator wydarzenia.

W najbliższą niedzielę, tj. 21 stycznia w Parafii św. Barbary w Chorzowie odbędzie się koncert laureatów tegorocznej edycji konkursu, którzy zaprezentują zarówno tradycyjne kolędy, jak i pastorałki czy piosenki o tematyce zimowej. 

- Oczywiście towarzyszy nam stres, ale przede wszystkim bardzo się cieszymy, że szkoły są z nami, chcą brać udział w konkursie, a my możemy nagradzać nasze chorzowskie dzieci. Serdecznie zapraszamy na nasz koncert, tym bardziej, że jest to Dzień Babci. Zapraszamy wszystkich miłośników kolęd do wspólnego śpiewania i spędzenia tego czasu rodzinnie - dodaje Aleksandra Klyta.

Wstęp na wydarzenie wolny. Początek o godz. 15:00.

Fot. SP 15 w Chorzowie

Martyna Majewicz

Udostępnij:


XX Miejski Konkurs Kolęd i PastorałekSzkoła Podstawowa nr 15SP 15konkurskolędypastorałkikoncertuczniowielaureaciParafia św. Barbary

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta