REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Karnawał w Teatrze Rozrywki właśnie się rozpoczyna. Sprawdźcie, co przygotowano!

Kultura

Styczeń w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zapowiada się niezwykle barwnie i różnorodnie. Od koncertów w stylu Wiedeńskiej Gali, poprzez humorystyczną komedię, aż po spotkanie z ulubioną aktorką śląskiej publiczności. To miesiąc, w którym muzyka, sztuka i dialog łączą ludzi, którzy wspólnie odkrywają nowe, niezwykłe wymiary sztuki.

Styczeń w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zaskakuje bogactwem wydarzeń artystycznych, które przywołują magię muzyki, komedii i dramatu. To niezwykła podróż przez różne style i gatunki, które mają za zadanie przekroczyć granice pokoleniowe i pokazać, że sztuka jest uniwersalnym językiem, zdolnym łączyć serca różnych pokoleń.

Karnawał rozpocznie się od muzycznego szału podczas wydarzenia "Rozrywka Łączy Pokolenia – Sylwester Bis" (12.01, 13.01, 14.01). W każdy weekend karnawału Teatr przeniesie widzów w świat odświeżonych wersji znanych utworów, będąc mostem między klasyką a nowoczesnością.

15 stycznia zaplanowano wyjątkową podróż po muzyce podczas "Noworocznej Gali – Koncertu Wiedeńskiego". Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu zabierze nas w podróż po romantycznym Wiedniu, prezentując najpiękniejsze utwory Johanna Straussa.

Kolejnym punktem programu będzie komedia "Kura na Plecach" (16-18 stycznia), która połączy humor sytuacyjny, błyskotliwe dialogi i głęboką analizę psychologii uczuć między kobietą a mężczyzną.

18 stycznia na scenie zagoszczą emocje podczas spektaklu muzycznego "Tajemniczy Ogród", opartego na powieści Frances H. Burnett. Przez zastosowanie nowoczesnych środków artystycznych, teatr stworzy wyjątkową interpretację klasycznego dzieła.

22 stycznia widzowie będą mogli uczestniczyć w "Johann Strauss Show - Wielkiej Gali Noworocznej", gdzie Royal Strauss Orchestra przeniesie ich do baśniowej krainy walca.

Również 22 stycznia Teatr Rozrywki zainauguruje cykl "Spotkanie przy Fortepianie" z gościem specjalnym – Elżbietą Okupską. To wyjątkowa okazja, by zbliżyć się do artystki w mniej formalnej atmosferze.

Miesiąc zakończy się przejmującym monodramem Elżbiety Okupskiej, "Mariacka 5" (24-25 stycznia), opartym na tekście Lecha Majewskiego. To historia starej ulicznicy, spisana w gwarze śląskiej, poruszająca trudne tematy, ale jednocześnie pełna humoru. Oprócz poważniejszych tonów na koniec stycznia znajdzie się również coś dla najmłodszych. Spektakl  "Pozaziomki, czyli Kosmiczna Przygoda", śledzi losy piątki kosmitów podróżujących odlotowym autobusem przez odległe galaktyki, jednocześnie tworząc niezwykły zespół muzyczny. "Pozaziomki" to nie tylko spektakl edukacyjny dla najmłodszych, lecz również piękna opowieść dla rodziców, ukazująca, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja różnic. 

Karnawał w Teatrze Rozrywki to nie tylko święto dźwięków, ale także okazja do głębokiego zanurzenia się w emocje i refleksje, tworząc mosty między różnymi pokoleniami. Styczeń będzie miesiącem, w którym sztuka połączy ludzi i pozostawi niezapomniane wspomnienia.

Pełen repertuar na styczeń można znaleźć >>TUTAJ<<.

Krzysztof Darmoń

Udostępnij:


Teatr Rozrywkikarnawałstyczeńrepertuarkulturawydarzenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona