REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami kolejny "Spacer z góralką" w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Już w najbliższą niedzielę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się pierwszy w tym roku spacer etnograficzny. Podczas jego trwania uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące Beskidu Śląskiego.

Organizowane od początku ubiegłego roku etnospacery po chorzowskim Skansenie to ciesząca się sporym zainteresowaniem propozycja na weekend. Daje ona możliwość nie tylko podziwiania zabytkowych obiektów Muzeum, ale też oferuje wiele towarzyszących temu atrakcji. Zwiedzający mieli już okazję m.in. odwiedzić zamieszkujące na terenie Muzeum zwierzęta, poznać dawne zwyczaje zakochanych, spróbować swoich sił w lepieniu z gliny czy własnoręcznie zmielić zboże. Teraz czeka ich nie mniej ciekawe doświadczenie.

Podczas zaplanowanego na 14 stycznia spaceru pn. "Spotkanie z góralką" jego uczestnicy poczują klimat, jaki można odnaleźć w starych gospodarstwach Beskidu Śląskiego.

- Poznacie z bliska zabudowania z Istebnej, wejdziecie do szałasu pasterskiego, gdzie zapoznacie się z pracą i obowiązkami pasterzy. Dowiecie się również jak wyglądało dawne życie górali,  poznacie historię pasterstwa i tajniki obróbki wełny - wymieniają organizatorzy.

Spacer, tradycyjnie już, zwieńczą kreatywne warsztaty. Tym razem będą one polegały na stworzeniu wełnianych kućków.

Bilety w cenie 25 zł są do kupienia >>TUTAJ<<. Start o godz. 12:00.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w ChorzowieSkansenetnospacerspacer z góralkąBeskid Śląski

Komentarze

Crystal Meth Supplier
Where to Buy Crystal Meth online, Crystal Meth for sale online, Real Crystal Meth on sale, Buy Crystal Meth Online, Buy Crystal Mеth Methamphetamine Online, Methamphetamine, Methamphetamine Crystal, Methamphetamine Powder, Pure Crystal Meth, Heroin for sale online, Order Heroin online, Where to buy Heroin online, Heroin on sale. Black tar Heroin, Brown Powder Heroin, and White Powder Heroin, LSD Blotter for sale Cheap LSD Blotter online, LSD Blotter for sale online, Order LSD Blotter online, Where to Buy Cheap LSD Blotter Online Contact US: Website: https://www.cnbiochemicals.com/ Phone: +1 909 315 2186 Email: cnbiochemicalss@gmail.com Website: https://jungleboysweedofficial.com/

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta