REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami koncert kolędowy. Wystąpią goście z zagranicy i najstarszy w Chorzowie chór

Kultura

Już w najbliższą niedzielę w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd, w wykonaniu zespołu AMEN oraz Chóru Mieszanego Lutnia. Ze sceny wybrzmią tradycyjne utwory, ale nie zabraknie też kompozycji autorskich.

Choć święta Bożego Narodzenia są już za nami, to zgodnie z polską tradycją, nawiązujące do niego śpiewanie kolęd, towarzyszyć nam będzie jeszcze przez kilka tygodni. Jedną z ciekawszych propozycji, dla tych którzy chcieliby ich wysłuchać, jest zaplanowany na 14 stycznia koncert w Chorzowskim Centrum Kultury z udziałem zespołu AMEN.

AMEN, choć pochodzi z Polski, to od 2015 roku działa na terenie Wielkiej Brytanii. W swoim repertuarze posiada znane wszystkim "przeboje" tzw. współczesnej muzyki chrześcijańskiej, ale słynie przede wszystkim z autorskich utworów członków zespołu.

- Łączy ich pasja, dla której poświęcają swoją energię, zaangażowanie i zapał oraz przekonanie, że można grać i śpiewać o Bogu w estetyce zrozumiałej dla współczesnego człowieka. Koncerty AMEN to emocjonalna podróż, dzielenie się radością a także zachęta do refleksji nad dylematami współczesnego człowieka, tak dobrze znanymi każdemu, kto wędruje i szuka własnej drogi do Boga - opisują artystów w ChCK-u.

AMEN koncertował w Polsce już wiele razy, współpracując z tak wybitnymi muzykami oraz wokalistami jak: Mateusz Ziółko, Marcin Jajkiewicz, Rafał Brzozowski, Kamil Franczak czy Karolina Leszko. Teraz czeka go nie mniejszy zaszczyt bowiem podczas niedzielnego koncertu kolęd towarzyszyć mu będzie najstarszy w Chorzowie i jeden z najstarszych na terenie całego województwa śląskiego - Chór Mieszany Lutnia.

- Jesteśmy amatorskim chórem czterogłosowym i choć w ubiegłym roku doczekaliśmy pięknego jubileuszu 115-lecia działalności, to za każdym razem odczuwamy wielkie emocje związane z publicznym śpiewem. Odczuwalne one są szczególnie podczas naszych prawykonań, podczas ważnych uroczystości narodowych, miejskich bądź religijnych. Trema jest zawsze, raz większa innym razem mniejsza. Gdyby jej nie było, to nasz śpiew pozbawiony byłby tylu pozytywnych emocji pomagających naszemu rozwojowi i zadowoleniu - mówi Janusz Karaś, prezes Chóru Lutnia.

Nasza "chorzowska duma" jak zwykle może pochwalić się bogato przygotowanym repertuarem. Znajdziemy w nim zarówno najstarsze polskie kolędy z połowy XIX wieku, jak i kolędy skomponowane na początku wieku XX. Są tam też współczesne kolędy i pastorałki, a także próbki kolęd w innych językach, w tym ukraińskim czy hiszpańskim.

- Reprezentujemy tradycyjną szkołę chóralną i każde spotkanie na scenie z innym zespołem to dla nas możliwość obserwacji i nauki, poznania ludzi wrażliwych na piękno zaczarowane w muzyce. Nie mieliśmy dotąd okazji poznać naszych angielskich Gości, ale śledząc ich poczynania w Internecie z niecierpliwością czekamy na wspólny występ. Celowo użyłem słowa wspólny, bo chociaż Poranek będzie podzielony na dwa bloki w których wystąpią osobno oba zespoły, to być może uda się chórzystom zaśpiewać razem jedną z pięknych polskich kolęd. Byłoby to efektowne podsumowanie kolędowego przedpołudnia, radość ze wspólnego śpiewu i przyczynek do nawiązania bliższych kontaktów - dodaje Janusz Karaś.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00. Wstęp wolny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc pod numerem 32 349 78 67.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Chorzowskie Centrum KulturyChCKkoncert kolędzespół AMENChór Mieszany Lutnia

Komentarze

Crystal Meth Supplier
Cnbiochemicals.com is the best London online pharmacy to Amphetamine Powder Online and Amphetamine Powder for sale online. Where to Buy Amphetamine Powder online UK, Buy Amphetamine Powder Online, Amphetamine Powder for sale, Conatact us at Phone:+1 909 315 2186 email cnbiochemicalss@gmail.com Where to Buy Amphetamine Powder online UK, Order Amphetamine Powder Online, Cheap Amphetamine Powder online, Buy Cheap Amphetamine Powder online, Amphetamine Powder for Sale Online,Buy Adderall Amphetamine Online, Buy Alprazolam Powder Online, Buy Amphetamine oil Online, Buy Amphetamine Salt Online Contact US: Website: https://www.cnbiochemicals.com/ Phone: +1 909 315 2186 Email: cnbiochemicalss@gmail.com Website: https://jungleboysweedofficial.com/

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Środa
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta