REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zaśpiewają dla Krzysztofa Respondka na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Kultura

Śląskiego aktora, kabareciarza i piosenkarza pożegnamy w sobotę 30 grudnia. W tym samym dniu odbędzie się poświęcony mu specjalny koncert. Na scenie pojawią się Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek i Zespół Redlin. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. 

Galeria zdjęć


Krzysztof Respondek znany był z wielu ról teatralnych oraz filmowych i serialowych. W 1995 roku został uhonorowany Złotą Maską za rolę Che Guevary w musicalu "Evita", wystawianym na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Wraz z Krzysztofem Hanke współtworzył Kabaret Rak

Aktor zmarł niespodziewanie 22 grudnia, po przebytym zawale. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła rodziną, bliskimi, środowiskiem rozrywkowym i jego fanami

Koncert Pamięci na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Respondek miał być gościem specjalnym na Jarmarkowej Scenie Świątecznej w Katowicach. Ta stanie się miejscem jego wspomnienia. Przed katowicką publicznością zaprezentują się Krzysztof Hanke, Grzegorz Poloczek oraz Zespół REDLIN. Przyjaciele artysty bez wahania zgodzili się wziąć udział w tym wydarzeniu, aby właśnie z tego miejsca powspominać i uczcić pamięć o nim. 

Program koncertu:

  • 17:15 - Rozpoczęcie
  • 17:30 - Występ zespołu REDLIN
  • 19:00 - Krzysztof Hanke
  • 20:00 - Grzegorz Poloczek

- Wstęp będzie darmowy, a atmosfera wydarzenia na pewno będzie pełna wzruszeń, wspomnień i emocji. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym Wydarzeniu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia. 

Ostatnie pożegnanie

Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego zostanie odprawione 30 grudnia w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarmowskich Górach o godz. 10:30. Następnie odbędzie się przejście na cmentarz komunalny. 

Rodzina uprzejmie prosi i nieskładanie osobistych kondolencji podczas nabożeństwa i pochówku oraz, aby zamiast kwiatów przeznaczyć datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na Przyszłość", dla którego artysta miał jeszcze zagrać koncert.  

Przede wszystkim Ślązak

Respondek pochodził z Miasteczka Śląskiego, urodził się 17 lipca 1969 roku w Tarnowskich Górach. W 1992 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W swoim dorobku wykreował kilkanaście ról teatralnych. Występował także przed kamerą. Popularność na szklanym ekranie przyniosła mu rola Michała Jelenia w emitowanym na antenie TVP 2 serialu "Barwy Szczęścia". 

Śląskiego artystę mogliśmy podziwiać w programach rozrywkowych, gdzie czarował widzów wdziękiem, musicalowym wokalem, charyzmą i poczuciem humoru. To ostatnie cechowało go nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. 

Krzysztof Respondek był przede wszystkim Ślązakiem i zawsze z dumą to podkreślał.

Z żoną Katarzyną miał dwie córki, Florentynę i Antoninę. 

Fot. Rafał Redzimski / kolędowanie w Maciejkowicach

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Krzysztof RespondekśmierćzawałKrzysztof HankeTeatr RozrywkiGrzegorz PoloczekZespół REDLINJarmark Bożonarodzeniowy w Katowicachkoncertwspomnienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona