REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Miejskie strojenie choinki zwieńczy Paradę Mikołajów

Miasto

W pobliżu Poczty Głównej w Chorzowie stanęła choinka. Prezydent miasta Andrzej Kotala zaprasza na jej wspólne dekorowanie, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. 

Galeria zdjęć


Zwyczaj strojenia choinki ma swoje korzenie w wielu kulturach i tradycjach, ale jego obecna forma wywodzi się głównie z Niemiec. Tradycja ta zaczęła się rozpowszechniać w XIX wieku i zyskała popularność w innych krajach. 

Także w Polsce trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez charakterystycznego, zawsze zielonego drzewka. Na jego gałązkach możemy znaleźć wszelkiego rodzaju ozdoby - od popularnych bombek, poprzez wstążki, łancuchy czy nawet owoce. Co ważne dla najmłodszych, pod choinką zostawiamy prezenty. 

Weekend pełen atrakcji

W dniach 1-3 grudnia czeka nas moc wrażeń w centrum Chorzowa, który znów stanie się stolicą słodkości. Na Rynku odbędzie się Festiwal Czekolady i Prezentów, ale to nie wszystko. Tym razem wydarzeniu towarzyszyć będzie jeszcze więcej atrakcji, które wprowadzą nas w magiczny klimat świąt. W niedzielę wyruszy wyjątkowa Parada Mikołajów

Czytaj także: Festiwal Czekolady wraca do Chorzowa. Jedną z dodatkowych atrakcji będzie Śląska Parada Mikołajów

Gdy już mikołajowie zakończą swój wojaż, odbędzie się wspólne strojenie choinki. Ta już czeka na ten wyjątkowy dzień przy budynku Poczty Głównej, nieopodal ławeczki Gerarda Cieślika. Niebawem zyska bajeczne kolory, a to za sprawą chorzowian. 

- W duchu radosnego oczekiwania spotkajmy się wszyscy, aby udekorować chorzowskie drzewko. Niech ta, zawieszona podczas pandemii, wspaniała tradycja znowu ożyje i wzmocni nasze poczucie wspólnoty, wprawiając nas w świąteczny nastrój - zachęca prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. 

Start wydarzenia zaplanowano na niedzielę, 3 grudnia od godziny 13:00. 

Wszystkie zorganizowane grupy, przedstawiciele instytucji, jednostek, kół, stowarzyszeń etc. jakie chcą wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o potwierdzenie swojego przybycia u organizatora wydarzenia - Centrum Integracji Międzypokoleniowej, pod nr tel: 32 245 93 40, 695 563 067 lub poprzez email: sekretariat@cimchorzow.pl, w terminie do 1 grudnia tego roku. 

- Niech nie zabraknie wśród nas nikogo, kto czuje się Chorzowianinem! - zaprasza Andrzej Kotala. 

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Miejskie strojenie choinkiChorzówAndrzej KotalaFestiwal Czekoladychoinkaświąteczne drzewkoozdobyzdobieniePoczta Główna

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Wtorek
Luty 2024
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
123
imieniny:
Anety, Lehca, Leona