AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pomoc drogowa Chorzów: profesjonalna obsługa na drogach Śląska

Inne

Jazda samochodem może nieść ze sobą rozmaite, stresujące sytuacje. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy w najmniej oczekiwanym momencie zaistnieje potrzeba wymiany koła albo skończy się paliwo. Awaria auta, stłuczka, albo w najgorszym scenariuszu – wypadek? Warto na pewno być zawsze przygotowanym na różne okoliczności. Dużo łatwiej poradzimy sobie wówczas w stresogennej sytuacji. Na pewno powinniśmy mieć zapisany w telefonie numer do fachowej, niezawodnej pomocy drogowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Profesjonalna pomoc drogowa Chorzów – kiedy wzywać specjalistów?

Jak zareagować w przypadku niespodziewanej sytuacji? Priorytetem jest zawsze zachowanie bezpieczeństwa. Jeśli mowa o wypadku to miejsce zdarzenia musi najpierw koniecznie zostać należycie zabezpieczone. W pierwszej kolejności szybko włączamy światła awaryjne, zaciągamy ręczny hamulec, wyłączamy silnik i wyciągamy kluczyki ze stacyjki. Wystawiamy trójkąt ostrzegawczy. W wyniku takich działań dbamy o to, by sytuacja na drodze nie uległa pogorszeniu. By auto czasem nie stoczyło się i by do wypadku nie dołączył kolejny uczestnik ruchu.

Po zabezpieczeniu miejsca wypadku należy przystąpić do natychmiastowej reanimacji. Do udzielenia pierwszej pomocy według prawa zobligowany jest każdy z nas. Nawet osoby będące jedynie świadkami wypadku. W przypadku osób rannych koniecznie należy wezwać pogotowie ratunkowe. Obowiązkiem jest również zawiadomienie policji. W tym celu trzeba skontaktować się z odpowiednimi służbami dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Szybkie i zdecydowane działanie to podstawa.

Gdy zdarzy się wypadek to aut nie można usuwać z drogi od razu. Trzeba poczekać na odpowiednie służby i umożliwić im prowadzenie działań, których celem jest ustalenie przyczyn zdarzenia. Fachową pomoc drogową wzywamy dopiero po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności. Koszty holowania lub transportu samochodu pokrywa w takiej sytuacji sprawca zdarzenia.

Awaria albo stłuczka? Doświadczona pomoc drogowa Chorzów zawsze zjawi się na czas!

Bywa, że w sytuacji stłuczki czy awarii zastanawiamy się nad wydawałoby się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem czyli holowaniem auta na własną rękę. Takie działanie może być jednak bardzo ryzykowne. Przede wszystkim, jak wiadomo, w pewnych przypadkach holowanie jest zabronione, gdyż stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bezwzględnie, nie wolno holować aut na autostradzie. Zabrania się również holowania samochodów z niesprawnym układem hamulcowym lub kierowniczym, a także samochodów z nieprawidłowo działającym oświetleniem. Nie warto również holować pojazdów z automatyczną skrzynią biegów, gdyż może ona łatwo ulec uszkodzeniu w takich warunkach. Nie zaleca się ponadto holowania aut ze stałym napędem 4x4, hybryd, a także aut z zawieszeniem pneumatycznym.

Jedno jest pewne. W przypadku kolizji lub nagłego zepsucia się auta prawo nakłada na właściciela obowiązek jak najszybszego usunięcia pojazdu z drogi. Blokowanie pasa ruchu zawsze stwarza bowiem spore zagrożenie i oczywiście generuje korki. Z ratunkiem w takich sytuacjach zjawia się profesjonalna pomoc drogowa. Chorzów to jedno z miast, na obszarze którego działa 24 h pomoc drogowa Robert Cichy. Firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie, a klienci doceniają ją za wysokojakościową obsługę i bogatą flotę wyspecjalizowanych pojazdów, dostosowanych nawet do transportu maszyn budowlanych, rolniczych, czy też przemysłowych o różnych gabarytach. Firma oferuje również międzynarodowy transport samochodów osobowych i dostawczych na terenie całej Europy.

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA