REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Znamy już laureatów nagrody "Śląski Prometeusz 2023". Wśród wyróżnionych znalazło się Miasto Chorzów

Miasto

W minionym tygodniu rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Śląski Prometeusz. Miasto Chorzów otrzymało w niej wyróżnienie w kategorii "Samorząd z otwartym sercem".

REKLAMA

Śląski Prometeusz to zainicjowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego konkurs, w ramach którego nagradzani są pracownicy systemu pomocy i integracji społecznej. Jego celem jest nie tylko wyłonienie pracowników wyróżniających się wśród innych swoją postawą, zaangażowaniem i aktywnością, ale też promocja zawodów pomocowych, podniesienie ich prestiżu, jak również upowszechnienie nowych wdrażanych w tym zakresie działań oraz rozwiązań.

Kolejne statuetki wręczone

W środę, 15 listopada, w Filharmonii Śląskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy nazwiska laureatów czwartej edycji konkursu. Nagrody tradycyjnie już przyznano w sześciu kategoriach, tj. pracownik socjalny, opiekun/pielęgniarka, terapeuta/specjalista reintegracji, pracownik obsługi, asystent rodziny oraz innowator. Tym razem po razem pierwszy uhonorowano też samorządy za ich zaangażowanie w realizację lokalnej polityki społecznej na rzecz rozwoju społecznego województwa śląskiego.

Śląskich Prometeuszy 2023 w kategorii "Samorząd z otwartym sercem" przyznano w sumie osiem, a jeden z nich trafił do Miasta Chorzów.

- Chcę podziękować pracownikom naszych służb społecznych za Wasze zaangażowanie i determinację! To dzięki Wam otrzymaliśmy tę nagrodę - podsumował obecny podczas gali prezydent Andrzej Kotala. 

Podobne wyróżnienie odebrali przedstawiciele Bielsko-Białej, Katowic, Mikołowa, Rudy Śląskiej, Siewierza, Tychów oraz Żarek.

Fot. Andrzej Kotala/ FB

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Regionalny Ośrodek Polityki SpołecznejŚląski Prometeuszkonkursnagrodagalasamorząd z otwartym sercemMiasto Chorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA