REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nastolatkowie krzywdzili dwóch chłopców. Nagrania trafiły do sieci

Na Sygnale

Pięciu nastolatków znęcało się nad słabszymi kolegami. Filmiki wyciekły do mediów społecznościowych. Sprawą zajmuje się policja. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Budzące niepokój nagrania zaczęły krążyć po mediach społecznościowych kilka dni temu. Widać na nich, jak grupa nastolatków zmusza swoich młodszych kolegów do określonych czynności. Sceny rozgrywały się w minionym tygodniu Chorzowie

Na jednym z filmików młoda dziewczyna trzyma za szyję kilkuletniego chłopca i każe mu klęknąć. "Będę tak stała dopóki na kolana nie pójdziesz" - mówi. W tym czasie ktoś inny dokumentuje zdarzenie smartfonem. Na kolejnym chłopiec płacze, ponieważ wrzucono jego rower w krzaki. Wkoło słychać śmiech kilku osób. "No dawaj, wyrzeknij się Ruchu!" - słyszymy na nagraniu. Jest tego więcej. 

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie, ustalono personalia pięciu osób, jakie miały dopuścić się czynu zabronionego wobec dwóch chłopców. Agresorzy mają od 13 do 14 lat. Pokrzywdzeni to 9 i 10-latek. 

- Młodzi sprawcy odpowiedzą za stosowanie groźby lub przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania - przekazał mł. asp. Karol Kolaczek, rzecznik chorzowskiej policji. 

"Bądźmy odpowiedzialni"

Internauci nie zostawiają suchej nitki na oprawcach, co znajdujemy w dosadnych komentarzach. Swoją opinią na ten temat podzielił się Kamil Zieliński, psycholog i wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito. Sugeruje, aby pozwolić działać odpowiednim organom. To ważny element życia w społeczeństwie. 

- W żadnym wypadku nie powinniśmy mylić sprawcy z ofiarą, ale pamiętajmy, że są odpowiednie służby, które zajmą się sprawą. Pierwszym odruchem zawsze będą emocje. Zastanówmy się, czy nasze działania nie przyniosą skutku odmiennego od zamierzonego, powodując kolejne cierpienie - mówi Zieliński w rozmowie z Tubą. 

O to, aby powstrzymać się od hejtu i wydawania wyroków, zaapelował także prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Przekazał, że aktualnie trwa postępowanie, dodatkowo Wydział Edukacji Urzędu Miasta bada temat. 

- Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większą krzywdę - powiedział prezydent Chorzowa. 

O dalszym losie nieletnich oprawców zadecyduje sąd rodzinny. 

Fot. screeny nagrań

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Chorzównieletniznęcaniefilmyfilmikinagraniasocial mediaAndrzej KotalapolicjaKamil ZielińskiWSB Meritochłopiecchłopcy

Komentarze

Helena
Wy lepiej się tej matce przyjrzyjcie bo ona ćpa wyzywa te dzieci od cweli itd to u tego dziecka w domu również horror a ona zgrywa teraz opiekuńczą matkę
Danka
To proszę zgłosić to na policję i do mopsu!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA