REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W chorzowskim Skansenie rusza sezon na rękodzieło i obrzędy

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" przygotował specjalną ofertę na dwa ostatnie miesiące mijającego roku. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazło się sporo kreatywnych warsztatów.

REKLAMA

Okres jesienno-zimowy na dawnej wsi kojarzy nam się przede wszystkim z pracami domowymi, dlatego też właśnie do nich nawiązywać będą wydarzenia w Skansenie, który to specjalnie dla swoich gości udostępni sale warsztatowe oraz tematyczne ekspozycje. 

- Będzie można wziąć udział w warsztatach poświęconych wróżbom (Katarzynki, Andrzejki) a także tradycjom adwentowym. W programie znajdą się zajęcia dla dorosłych (soboty) oraz rodzin z dziećmi (niedziele). Podczas warsztatów można będzie wykonać kalendarze adwentowe, zabawki ze słomy, podłaźniczki oraz modne w ostatnim czasie koszulki ze świątecznym motywem, który będzie nawiązywać do tradycyjnych wzorów regionalnych - wymieniają w Muzeum.

Przygotowane przez Dział Edukacji i Promocji stemple czy obrazki w linorycie staną się prostą bazą do stworzenia własnych, oryginalnych kompozycji. Co warte podkreślenia, takie przedmioty mogą być nietuzinkowym prezentem dla najbliższych.

Specjalne warsztaty dedykowane dorosłym odbiorcom przygotuje też Anna Niedzielska z pracowni Snop Design by Niedzielska, którą w czasie letnim można było spotkać przy pracy na terenie skansenowskiej ekspozycji. Tym razem zajęcia z twórczynią dotyczyć będą wykonywania ozdób świątecznych z użyciem wikliny.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, w tym ich terminów, systematycznie będą publikowane na stronie internetowej Muzeum - muzeumgpe-chorzow.pl oraz w mediach społecznościowych - Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Od jesieni zmiana zasad zwiedzania

Z uwagi na bezpieczeństwo zbiorów i niekorzystne warunki atmosferyczne ekspozycja udostępniana będzie tylko częściowo - w listopadzie MPGE zaprosi na wizytę w Beskidzie Śląskim - dla zwiedzających dostępne będą wszystkie zagrody z tego regionu.

- W grudniu przeniesiemy się w świąteczny klimat, który można będzie podziwiać w specjalnie przygotowanych obiektach ekspozycji: chałupie z Istebnej, szkole z Wapienicy, zagrodzie bogatego chłopa z Goleszowa, chacie sołtysa ze wsi Katowice oraz kościele z Nieboczów. Te obiekty oczarują bożonarodzeniowym wystrojem i z pewnością zainspirują do ozdobienia własnego domu w tradycyjny sposób - zapowiadają w Skansenie.

Od listopada obowiązuje tańszy bilet spacerowy w cenie 10 zł, w ramach którego można również zwiedzać wystawy czasowe.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w ChorzowieSkansenwarsztatyokres jesienno-zimowyprace domoweKatarzynkiAndrzejkiadwentzwiedzaniezmianybilet spacerowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA