REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Spotkanie z góralką" w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Już w najbliższą niedzielę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się kolejny spacer etnograficzny. Podczas jego trwania uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące Beskidu Śląskiego.

REKLAMA

Organizowane niemal co tydzień etnospacery po chorzowskim Skansenie, to ciesząca się sporym zainteresowaniem propozycja na weekend. Daje ona możliwość nie tylko podziwiania zabytkowych obiektów Muzeum, ale też oferuje wiele towarzyszących temu atrakcji. W ostatnim czasie zwiedzający mieli okazję poobserwować ptaki, wykonać świece z pszczelego wosku, stworzyć własny zielnik czy nauczyć się tradycyjnych przyśpiewek. Teraz czeka ich nie mniej ciekawe doświadczenie.

Podczas zaplanowanego na 15 października spaceru pn. "Spotkanie z góralką" uczestnicy poczują klimat, jaki można odnaleźć w starych gospodarstwach Beskidu Śląskiego.

- Poznacie z bliska zabudowania z Istebnej, wejdziecie do szałasu pasterskiego, gdzie zapoznacie się z pracą i obowiązkami pasterzy. Dowiecie się również jak wyglądało dawne życie górali, poznacie historię pasterstwa i tajniki obróbki wełny - wymieniają organizatorzy.

Spacer, tradycyjnie już, zwieńczą kreatywne warsztaty. Tym razem zadanie będzie polegało na stworzeniu wełnianych kućków.

Aby wziąć udział w spacerze należy zaopatrzyć się w dostępny >>TUTAJ<< bilet wstępu. Start o godz. 12:00! 

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Skansenetnospacerspotkanie z góralką

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA