REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Oczami naszych pradziadków". Chorzowski Skansen ogłosił kolejną edycję konkursu literackiego

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Etnograficznym pn. "Oczami naszych pradziadków". Na autorów najciekawszych opowiadań czekać będą atrakcyjne nagrody.

REKLAMA

"Oczami naszych pradziadków" to wyjątkowa inicjatywa, która ma zachęcić najmłodszych do rozmów na tematy związane z tradycjami górniczymi oraz wydarzeniami dotyczącymi ich domu rodzinnego.

- Chcemy zainspirować młode pokolenie do aktywnego słuchania tego, co mają do powiedzenia o życiu ich przodkowie. Praca, którą poświecą na zebranie materiałów i porządkowanie wspomnień, z pewnością uświadomi dzieciom jak ważna jest Pamięć - podkreślają organizatorzy.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Aby wziąć w nim udział wystarczy porozmawiać z kimś z bliskich o zamieszkiwanej miejscowości - jej historii, losach mieszkańców czy zwyczajach, a następnie spisać jak najwierniej przekazaną treść i dodać do niej miejsce oraz czas rozgrywających się historii. Tak przygotowaną pracę, liczącą od 400 do 800 słów, wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysłać na adres organizatora: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" ul. Parkowa 25 41-500 Chorzów z dopiskiem "Oczami naszych pradziadków" lub dostarczyć ją tam osobiście do 14 listopada 2023 roku

Po tej dacie specjalnie powołane do tego jury dokona wyboru, kto najlepiej poradził sobie z zadaniem konkursowym i tym samym przyzna I, II, III miejsce oraz wyróżnienie w każdej z trzech kategorii wiekowych, tj.: klasy 1-4 szkoły podstawowej, klasy 5-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe. Wyłonienie i ogłoszenie laureatów nastąpi do 30 listopada, natomiast wręczenie nagród przewidziano podczas jednego z grudniowych wydarzeń organizowanych w Skansenie.

Szczegółowe informacje, wraz z regulaminem konkursu i formularzem zgłoszeniowym można znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Skansenkonkursoczami naszych pradziadkówopowiadanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA