REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Teatr Rozrywki zaprasza na "Weekend seniora z kulturą". Zapisy właśnie ruszyły!

Kultura

Już niebawem odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pn. "Weekend seniora z kulturą". Jedną z atrakcji zaplanowanych w naszym mieście będzie przechadzka po zakamarkach Teatru Rozrywki.

REKLAMA

"Weekend seniora z kulturą" to zainicjowana kilka lat temu przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu akcja, której celem jest zachęcenie osób starszych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Dzięki niej seniorzy nie tylko mają okazję dowiedzieć się i zobaczyć, jak wiele mają do zaoferowania działające w ich okolicy placówki kultury, ale też mogą oni bezpłatne wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach, takich jak: wystawy, spektakle, warsztaty, koncerty czy spotkania autorskie.

Co przygotowano w Chorzowie?

Tegoroczna edycja akcji potrwa od 29 września do 1 października, a uczestnictwo w niej zapowiedział m.in. chorzowski Teatr Rozrywki.

- Odkryjemy przed seniorami kulisy teatru, a przewodnik pokaże miejsca na co dzień niedostępne dla widzów. Jakie tajemnice kryje zaplecze sceny? Jakie to uczucie stanąć na Dużej Scenie Teatru Rozrywki? Jakie sekrety skrywają miejsca niedostępne dla widzów? Czy istnieją pytania dotyczące kulis teatru, które Was nurtują? To najlepsza okazja, aby je zadać i zagłębić się w życie kulturalne od kulis - zdradzają organizatorzy.

Przechadzka po teatrze rozpocznie się we foyer, skąd uczestnicy przejdą na Dużą Scenę, a następnie do magazynu scenografii, magazynu rekwizytów, magazynu kostiumów oraz garderoby Małej Sceny. W towarzystwie przewodnika seniorzy przemierzą najważniejsze miejsca w Teatrze Rozrywki, dzięki czemu zapoznają się z różnymi stanowiskami pracy i związanymi z nimi zadaniami osób tam pracujących.

Wydarzenie zaplanowano w trzech terminach, tj. 29 września o godz. 16:00, 30 września o godz. 16:00 i 1 października o godz. 15:00. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak ze względu na limit miejsc (20 osób w każdej grupie) obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod numerem 32 346 19 31 43 lub mailowo pod adresem: bow@teatr-rozrywki.pl

 

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Weekend seniora z kulturąTeatr Rozrywkiprzechadzka po teatrzezapisy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA