AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Kierunek: rozwój", czyli o postępie kilka słów… Uniwersytet WSB Merito zaprasza na darmowe wykłady online

Inne

Czy rozwój jest ze swojej natury zawsze dobry i właściwy? A może nauka i technologia poszły za daleko? O pojęciu rozwoju oraz jego postrzeganiu w różnych obszarach naszego życia opowiedzą uczestnikom popularyzatorzy nauki i badacze, którzy pojawią się 14 września podczas wydarzenia przygotowanego przez Uniwersytet WSB Merito Chorzów.

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Kierunek: rozwój" to nowy projekt popularnonaukowy w formie wykładów online prowadzonych przez ekspertów uczelni oraz gości specjalnych. Osią tematyczną pierwszej edycji jest pojęcie rozwoju, które zostanie rozpatrywane w odniesieniu do całej gamy zagadnień z obszarów technologii, zarządzania, psychologii oraz rozwoju osobistego, pedagogiki czy socjologii.

Gościem specjalnym tegorocznych spotkań z nauką będzie Dawid Myśliwiec - doktor nauk chemicznych, autor książek popularnonaukowych i twórca internetowy działający od lat w serwisie YouTube na kanałach "Uwaga! Naukowy Bełkot" oraz "Wyłącznie Naukowy Bełkot". Jego prelekcja "Czy nauka to nóż obosieczny?" będzie okazją do znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób jednoczesny rozwój nauki i coraz łatwiejszy dostęp do informacji - pomimo swoich oczywistych pozytywów - może oznaczać dla nas problemy. Wykład Dawida Myśliwca o godzinie 17.00 rozpocznie całe wydarzenie.

Ponadto w ramach kilkugodzinnego bloku wykładowego spotkania poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu WSB Merito Chorzów. Od godziny 18.00 będzie można uczestniczyć w trzech różnych spotkaniach z zakresu psychologii, zarządzania i technologii. Psychoterapeuta dr Adam Tworuszka opowie, czym są psychologiczne uwarunkowania zależności, co tak naprawdę oznacza niezależność i jak pozostać sobą w dzisiejszym świecie. Zagadnienia związane z naszym funkcjonowaniem wśród innych poruszy także podczas swojego wystąpienia Beata Adamczyk-Nowak. Ekspertka z zakresu psychologii społecznej i zarządzania zasobami ludzkimi poruszy kwestię tego, jak reagować na negatywne komentarze, jak pozyskiwać najcenniejsze informacje zwrotne oraz czy negatywny feedback pozwala nam się rozwijać. O tej samej porze wystąpi również dr hab. Anna Wziątek-Staśko, której prelekcja dotyczyć będzie pojęcia doliny niesamowitości i samej sztucznej inteligencji. Uczestnicy tego spotkania będą mogli sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście żyjemy już w przyszłości.

W ramach drugiego bloku naukowego rozpoczynającego się od godziny 19.00 swoją wiedzą podzielą się kolejni eksperci uczelni. Dzięki trenerowi biznesu i psychologowi Kamilowi Zielińskiemu widzowie oraz słuchacze dowiedzą się, czy rozwój osobisty bywa groźny, czy zawsze jest nam potrzebny i jak wygląda ciemna strona motywacji i coachingu. Z kolei w ramach spotkania z pedagog dr Agnieszką Majewską-Kafarowską uczestnicy dowiedzą się o trzech wymiarach uczenia się oraz tym, czy rozwój człowieka to proces, który może trwać przez całe życie.

– Projekt ten to swoisty następca odbywającego się od ponad dwudziestu lat Forum Praktyki Gospodarczej, którego ostatnia edycja miała miejsce w ubiegłym roku. Wraz ze zmianą Wyższej Szkoły Bankowej na Uniwersytet WSB Merito przygotowaliśmy nową formułę naszego corocznego wydarzenia. Poszerzyliśmy zakres tematyczny wykładów oraz dostęp do nich, aby z wiedzy przedstawianej przez ekspertów mogło skorzystać jak najwięcej chętnych – tłumaczy Marek Cichoń, rzecznik prasowy uczelni.

Webinary realizowane w ramach wydarzenia "Kierunek: rozwój" to godziny cennej i praktycznej wiedzy przekazywanej przez specjalistów z różnych obszarów. Wystąpienia skierowane są do wszystkich, którzy chcą obudzić w sobie jeszcze większą ciekawość świata, czerpiąc z dorobku nauki oraz współczesnej wiedzy, a także zdobyć nowe kompetencje w ramach dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. 

Dostęp do prelekcji online jest bezpłatny i dostępny z każdego miejsca na świecie. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie uczelni

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Uniwersytet WSB Merito ChorzówWyższa Szkoła BankowawebinarKierunek: rozwójrozwójpanelprojektwykład

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA