REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami kolejny spacer w chorzowskim Skansenie. Tym razem jego uczestnicy będą obserwować ptaki

Rozrywka

Jeśli jesteście ciekawi jakie gatunki ptaków można zobaczyć w naszej okolicy, to wydarzenie z pewnością Was zainteresuje. Już w najbliższą niedzielę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się ornitologiczny etnospacer.

REKLAMA

Chorzowski Skansen to wyjątkowe miejsce na mapie naszego regionu, w którym nie tylko możemy przekonać się jak kiedyś mieszkali ludzie, czym się zajmowali oraz jakich używali sprzętów, ale też mamy okazję poobcować z przyrodą, nacieszyć się jej pięknymi widokami, a także poznać lepiej niektóre gatunki zwierząt. Wśród tych, które na stałe znalazły swoje miejsce na terenie Muzeum są m.in. króliki, owce czy kozy, jednak nie brakuje też wyjątkowych gości, którzy chętnie odwiedzają Skansen, a są nimi różnorodne gatunki ptaków.

To właśnie te ostatnie staną się tematem głównym kolejnego etnospaceru, który zaplanowano na nadchodzący weekend.

- Przed nami ostatnie dni lata. W ptasim świecie nastał już czas wędrówki do cieplejszych krain. Podczas wrześniowych spacerów możemy zatem obserwować zarówno ptaki, które gniazdowały w okolicy, jak również te będące już na trasie przelotu na zimowiska. Jakie to ptaki i czy trudno je zobaczyć? Jak sprawdzić dokąd ptaki latają oraz co sprawia, że pojawiają się w naszych miastach? Odpowiedzi na te i inne przyrodnicze pytania będziemy szukali podczas spaceru ornitologicznego, który odbędzie się 10 września w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie - zapowiadają organizatorzy.

Rozpoczynające się o godz. 12:00 spotkanie poprowadzi Katarzyna Skowrońska-Ochmann, członkini Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie oraz przewodniczka po zabytkowym Nikiszowcu.

Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby. Bilety są dostępne do nabycia >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Skansenetnospacerptaki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA