REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wysiadali z tramwaju i wpadli wprost pod jadący samochód. Cudem udało się uniknąć tragedii [WIDEO]

Na Sygnale

Przepisy kodeksu drogowego jasno określają obowiązki kierowców wobec pieszych. Niestety, jak pokazały to ostatnie zdarzenia w Chorzowie, nie wszyscy zmotoryzowani o nich pamiętają...

REKLAMA

Wśród obowiązków, o których kierowcy muszą pamiętać wobec pieszych, jest m.in. zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego, jeżeli nie znajduje się on bezpośrednio przy chodniku. W przypadku, gdy przystanek ten nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a nadjeżdża lub stoi na nim tramwaj, kierujący jest zobowiązany do zatrzymania pojazdu w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście.

Niestety mimo tych jasno określonych zasad, w naszym mieście o mały włos doszłoby do tragedii.

- W ostatnim okresie pracownicy Referatu do Spraw Wykroczeń wyjaśniali okoliczności dwóch tego typu zdarzeń. Do obu sytuacji doszło na ulicy Armii Krajowej w Chorzowie. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń nie odnieśli obrażeń. Kierowcy za swoje zachowanie zostali ukarani natomiast mandatami karnymi - przekazują w chorzowskiej Komendzie.

Nawiązując do tych sytuacji, policjanci ponownie przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności podczas zbliżania się do przystanków i ustąpienia pieszym pierwszeństwa. Tym samym apelują również do wszystkich pieszych, aby przed wejściem na jezdnię upewnili się, czy mogą bezpiecznie dostać się lub wyjść z tramwaju.

Poniżej publikujemy film ku przestrodze: 

źródło: KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


przepisyprzystanektramwajkierowcypiesipierwszeństwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA