REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pracowity weekend policjantów z drogówki. W ciągu trzech dni w Chorzowie odnotowano ponad 100 wykroczeń!

Na Sygnale

Od piątku do niedzieli na chorzowskich drogach prowadzone były działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Niestety również i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców.

REKLAMA

Wakacje, a w szczególności okres długiego weekendu, to czas wzmożonej pracy policjantów z drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Działania chorzowskich mundurowych rozpoczęły się w piątek od akcji "Prędkość", polegającej m.in. na pomiarze prędkości w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Podczas jednego dnia funkcjonariusze ujawnili 101 wykroczeń, z czego aż 96 dotyczyło przekroczenia prędkości.

- Dla jednego z kontrolowanych kierowców było to kolejne naruszenie. Przekroczenie prędkości o 35 km/h poskutkowało karą w ramach tzw. recydywy. 31-letni kierowca volkswagena został ukarany mandatem w kwocie 1600 zł - informują w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

W ciągu kolejnych dwóch dni, stróże prawa skupili się na porannym badaniu trzeźwości. Już w sobotę zatrzymana został jedna osoba, która wsiadła za kółko, mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety w niedzielę, nieodpowiedzialnych kierowców było jeszcze więcej. 

- Pierwszy z nich, 32-latek z Opola znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Drugi, motocyklista, widząc policyjną kontrolę, chciał jej uniknąć. Zawrócił i próbował ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila w wydychanym powietrzu - opisują w chorzowskiej Komendzie.

Ostatni z zatrzymanych "wpadł" przez przekroczenie dopuszczalnej prędkości, które jak się okazało nie było jego jedynym problem. Z pojazdu, kierowanym przez mieszkańca Mazowsza, czuć było zapach marihuany. Wykonane badanie potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Nielegalną substancję miała przy sobie jego współtowarzyszka.

Fot. KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


długi weekenddrogówkadziałaniaprędkośćtrzeźwośćbadaniakierowcywykroczenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA