REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

„Mowa serca”. W sobotę niezwykła wystawa w Parku Śląskim

Kultura

Wszyscy, którzy wybiorą się na sobotni spacer do Parku Śląskiego, będą mieli okazję podziwiać niezwykłe obrazy nastoletnich artystów z Polski, Niemiec i Ukrainy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W godzinach 12-17 w sobotę na terenie przy Hali Kapelusz i wzdłuż deptaka przy remontowanym Kanale Regatowym odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem „Mowa serca: przez emocje do zrozumienia i jedności”.

Obrazy są dziełem młodzieży z Ukrainy, Niemiec i Polski uczestniczącej w artystycznym projekcie „Raise your voice through art". Organizatorem młodzieżowego spotkania jest Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” w Chorzowie.

Przez ostatnie dwa tygodnie prawie 30 nastoletnich „wyspaniałych artystów” pracowało pod kierunkiem katowickiego artysty malarza Pawła Sobczaka. W czasie projektu młodzież inspirowała się w swoich pracach takimi wartościami, jak: miłość, równość, wolność, różnorodność, jedność i tolerancja.

- Warsztaty miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności malarskich, ale przede wszystkim budowanie więzi emocjonalnych i poznawanie samego siebie. Jako główne tematy warsztatów, skupiliśmy się na wyrażaniu emocji, rozwoju osobistym i budowaniu swojej samooceny. Dzieci odkrywały moc sztuki jako narzędzia do wyrażania swoich najgłębszych uczuć i pragnień – mówi Paweł Sobczak.

Podczas warsztatów młodzież z Ukrainy, Niemiec i Polski angażowała się w dyskusje na temat wolności, równości i zrozumienia. W bezpiecznym i przyjaznym miejscu, jakim jest chorzowska „Wyspa”, ich uczestnicy czuli się swobodnie w wyrażaniu swoich myśli i podejmowaniu trudnych tematów. Często poruszali kwestie dotykające mniejszości, wojny i braku zrozumienia, ujawniając swoją wrażliwość i odwagę.

- Podczas wernisażu młodzież zaprezentuje swoje prace, które stanowią nie tylko wyraz artystycznej pasji, ale przede wszystkim autentyczną mowę ich serc. Wystawa stanie się przestrzenią, w której dzieci będą mogły opowiedzieć swoje historie, podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim przypomnieć nam wszystkim o ważności ich głosów – przekonuje koordynatorka projektu Magdalena Sierotnik z chorzowskiej „Wyspy”.

- Z niecierpliwością wszyscy oczekujemy na nadchodzący wernisaż, który nie tylko uwieńczy naszą pracę, ale przede wszystkim otworzy drzwi do świata dziecięcej wyobraźni i mądrości. Niech to będzie czas, w którym dzieciom zostanie oddany głos, a my, jako społeczność, będziemy mogli uczyć się od nich i celebrować ich niezwykłą wrażliwość – dodaje Paweł Sobczak.

Organizatorem młodzieżowego spotkania jest Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” w Chorzowie, które od ponad 30 lat - wraz ze swoimi partnerami w Niemczech i Ukrainie - krzewi idee wzajemnego szacunku, zrozumienia i przyjaźni. Partnerami finansowymi projektu są Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

Źródło / fot. Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa"

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka "Wyspa"wystawamłodzieżPaweł SobczakPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA