REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Onkologia dziecięca w Chorzowie już bez widma zawieszenia

Miasto

Jeden z oddziałów dla dzieci chorzowskiego Zespołu Szpitali Miejskich nieomal został zamknięty. Powodem brak odpowiedniej liczby medyków. 

REKLAMA

Już nawet co trzeci lekarz specjalista w Polsce jest w wieku emerytalnym. Problem braków kadrowych dotyka wiele placówek medycznych. Boryka się z nim również Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Problem osiągnął taką skalę, że brano pod uwagę czasowe zawieszenie Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej

- Aby zabezpieczyć należytą opiekę już nawiązaliśmy kontakt z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także z Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dzieciecej Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. To zagwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów - przekazała Katarzyna Hohuł, rzecznik ZSM w Chorzowie. 

Okazuje się, że sprawa wkrótce znajdzie swój szczęśliwy finał. Dowiedzieliśmy się, że szpital jest na finiszu rozmów z medykami, którzy zasilą placówkę. Aktualnie ma być przygotowywana dokumentacja do ich zatrudnienia. Wiele wskazuje na to, że czarny scenariusz nie spełni się

- Dyrekcja szpitala dopełnia jeszcze wszelkich formalności związanych z podpisaniem umów. To oznacza, że w ciągu najbliższych tygodni nowi lekarze podejmą pracę na dziecięcym oddziale hematologii i onkologii - informuje Katarzyna Hohuł. 

Brak lekarzy specjalistów napotyka mnóstwo placówek medycznych. W naszym mieście również stanowi to dla kierownictwa szpitali duże wyzwanie.

- Sprzęt medyczny i infrastruktura szpitala to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie - lekarze, medycy i pielęgniarki, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Dlatego tak ważne jest by szybko załatać dziury kadrowe i to na szczęście znów się stało - komentuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Chorzowski Zespół Szpitali Miejskich to nowocześnie wyposażony ośrodek, posiadający rozbudowaną bazę diagnostyczną. To także jeden z największych i najciekawszych zespołów placówek medycznych z terenu Górnego Śląska. Szpital działa w dwóch lokalizacjach – przy ul. Strzelców Bytomskich, gdzie leczeni są dorośli i ul. Truchana, gdzie leczone są dzieci.

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


ZSMZespół Szpitali MiejskichOddział Onkologii i Hematologii DziecięcejonkologiaszpitalChorzówAndrzej KotalaKatarzyna Hohułlekarz specjalista

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Środa
Listopad 2023
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina
REKLAMA