REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Rodzinne Ogrody Działkowe w Chorzowie z dofinansowaniem na modernizacje. Wręczono już symboliczne czeki

Miasto

Po raz kolejny Rodzinne Ogrody Działkowe z całego regionu otrzymają finansowe wsparcie. Wśród nich znalazła się chorzowska "Elżbieta" oraz "Karolina".

REKLAMA

Znamy już podmioty, którym przyznano dofinansowanie w ramach trzeciej edycji programu wspierającego działkowców. Przeznaczoną na ten cel kwotę wynoszącą 1,5 mln zł rozdysponowano pomiędzy 35 beneficjentów. Dwa tygodnie temu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste przekazanie czeków.

- Ogrody działkowe na Śląsku mają piękną tradycję. Od ponad stu lat są miejscem pracy, rekreacji i spotkań międzypokoleniowych. O ich sile i znaczeniu świadczy fakt, że działkowcy rekrutują się spośród wszystkich grup społecznych i zawodowych, ludzi w różnym wieku i o różnym statusie majątkowym. Swoje miejsce znajdują tu zarówno osoby z kilkudziesięcioletnim stażem jak i młodsze, które chcą kontynuować dzieło rodziców i tworzyć warunki do zdrowego wypoczynku dla swoich dzieci. Program wsparcia Rodzinnych Ogrodów Działkowych jest realizowany od 2021 roku i świetnie się przyjął. W pierwszym roku funkcjonowania do podziału była kwota miliona złotych, w kolejnym kwota ta urosła do 1,5 mln zł. Obecnie lista obejmuje 35 beneficjentów, którzy zrealizują zadania na kolejne blisko 1,5 mln zł – mówił podczas spotkania marszałek Jakub Chełstowski.

Wśród tych 35 podmiotów znalazły się aż dwa mieszczące się w Chorzowie. Mowa o Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Elżbieta", któremu przyznano 15 tysięcy zł na budowę odcinka wewnętrznej alei ogrodowej (przy bramie nr 2 od ul. Siemianowickiej) oraz Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Karolina", który otrzymał dofinansowanie wynoszące blisko 32 tysiące zł na utwardzenie kostką brukową drogi wjazdowej (przy bramie nr 5) i fragmentu alejki północnej. 

Fot. UMWS

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Rodzinne Ogrody Działkowedofinansowanieczekiwojewództwo śląskieJakub Chełstowski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA