REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Badamy nie tylko Mamy!". W Chorzowie odbędzie się akcja profilaktyczna dla kobiet

Miasto

Już w ten piątek na chorzowskim Rynku pojawią się stoiska, w których panie będą mogły dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki raka piersi. Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji "Badamy nie tylko Mamy!" zainicjowanej przez Federację Stowarzyszeń Amazonki.

Kwiaty, czekoladki czy po prostu wspólne spędzenie czasu - sposobów na świętowanie Dnia Matki jest wiele. Choć każdy z nich z pewnością okaże się miłym gestem, to jednak najlepszym prezentem jaki możemy podarować swoim mamom jest troska o ich zdrowie. Podobnego zdania są przedstawicielki Federacji Stowarzyszenia Amazonki, które dokładnie na 26 maja zaplanowały ogólnopolską akcję pn. "Badamy nie tylko Mamy!"

Po co ta akcja?

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet, jednak zdiagnozowany we wczesnym stadium daje niemal 100% szansę na wyleczenie. Kluczową rolę odgrywa tutaj jak najszybsze wykrycie choroby, a to możliwe jest przede wszystkim dzięki samobadaniu piersi oraz regularnym wykonywaniu USG czy mammografii. Federacja Stowarzyszeń Amazonki, która już od 30 lat działa na rzecz kobiet z rakiem piersi, chce wyruszyć do 90 miast w całej Polsce, aby przełamać wszelkie związane z tym tematem tabu i tym samym zadbać o edukację pań w zakresie profilaktyki.

Amazonki pojawią się również w Chorzowie

Piątkowa akcja rozpocznie się na chorzowskim Rynku o godz. 12:00. Przedstawicielki Stowarzyszenia Wspólnoty Amazonek "Nadzieja" nie tylko opowiedzą o profilaktyce raka piersi, ale także o tym, jak zachować się, gdy już dowiemy się o chorobie. Ponadto w dwóch stoiskach - Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie i ww. Stowarzyszenia - panie będą mogły nauczyć się odpowiednio same badać piersi. 

Zachęcamy wszystkie chorzowianki do wzięcia udziału w wydarzeniu. Zabierzcie ze sobą mamy, siostry, przyjaciółki czy sąsiadki i pamiętajcie, że profilaktyka jest najważniejsza!

Martyna Majewicz

Udostępnij:


badamy nie tylko mamyakcjaprofilaktykarak piersiFederacja Stowarzyszenia Amazonkichorzowski Rynek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka