REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Vanda Park - nowa inwestycja mieszkaniowa w Chorzowie [WIZUALIZACJE]

Miasto

Spółka NEXX Seredyński planuje postawić trzy budynki mieszkalne u zbiegu ulic Wandy i Strzelców Bytomskich, które nawiążą do okolicznej architektury. Inwestor chce skorzystać ze specustawy mieszkaniowej, tzw. "Lex deweloper".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Do Urzędu Miasta w Chorzowie wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z wbudowanymi garażami podziemnymi, układem komunikacji wewnętrznej (dróg, chodników, parkingów), elementami małej architektury oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną i murami oporowymi. 

Przyszła realizacja dotyczy terenu znajdującego się między ulicami: Wandy, Strzelców Bytomskich oraz 75 Pułku Piechoty w Chorzowie. Miałyby tam powstać trzy budynki V-VII piętrowe. Planowana powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie od 8 360 m² do 10 450 m². Inwestorem jest NEXX Seredyński sp. z o.o. z Goczałkowic-Zdroju

Obiekty zostaną wykonane w taki sposób, aby nawiązać do sąsiadujących zabudowań - w tym zabytkowej kamienicy mieszczącej się przy ul. Wandy 66. Koncepcja zakłada wykorzystanie na elewacjach barwy cegły przez zastosowanie wykończenia klinkierem w kolorze pastelowej czerwieni.

Inwestycja spowoduje także poprawę ekspozycji zabytku od ul. Strzelców Bytomskich, na co wskazuje wykonana analiza przestrzenna możliwości lokalizacji nowych obiektów kubaturowych w strefie ochrony ekspozycji obiektów i zespołów kulturowych. 

Rada Miasta Chorzowa ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku i poddanie go pod głosowanie. 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Vanda ParkNEXX SeredyńskiChorzówWandyStyczyńskiego75-go Pułku PiechotyWojskowe Centrum RekrutacjiWCRRada Miasta Chorzówwnioseklex developer

Komentarze

Gabryś
Świetna architektura-dodam, że Deweloper z najlepszymi opiniami na rynku śląskim. Podobno w przedsprzedaży oferują świetne ceny. BRAWO!
Kris
Gabryś widać, że sam budujesz tam. Żałosne.
Damian
Nie Gabrysiu to nie jest świetna architektura. To jest wręcz skandaliczne, nie macie gdzie wstawiać bloków? W tym mieście w ogóle praktycznie nie ma zieleni… Wszędzie musicie wciskać bloki dalej wam mało? Na szarlocincu jest kilka nowych bloków, na Nomiarki się budują i na styczynskiego jest nowy budynek wiec ja nie wiem po co wam kolejne durne osiedle. Ogarnijcie się tam z tą patodeweloperką!!!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA