REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowska Villa Reden na prestiżowej wystawie w Wenecji

Miasto

Najpiękniejszy budynek świata znalazł uznanie wśród organizatorów wystawy Time Space Existence. Ekspozycja będzie dostępna do listopada. 

Time Space Existence to wyjątkowa wystawa, która towarzyszy Biennale Architektury w Wenecji. Możemy na niej zobaczyć zrealizowane i trwające projekty, prezentujące innowacyjne propozycje, a czasem utopijne marzenia o architektonicznej ekspresji. 

Poprzez szeroki wybór projektów, od prac koncepcyjnych, modeli i fotografii po filmy wideo, rzeźby i instalacje site-specific, uczestnicy kwestionują nasz związek z przestrzenią i czasem, ponownie wyobrażając sobie nowe sposoby życia i przemyślenia architektury z szerszej perspektywy.

Śląskie pracownie docenione

Wystawa zlokalizowana jest w pochodzącym z XV wieku Pałacu Bembo. W tym roku wśród najlepszych dzieł architektonicznych znalazło się także miejsce dla chorzowskiego akcentu. Do Wenecji zaproszono pracownię Franta Group Maćka Franty, a jak nie trudno się domyśleć, po to aby móc zaprezentować szerokiej publiczności Villę Reden


Okolicznościowa grafika przedstawiająca Ville Reden autorstwa Ady Jarzębowskiej

- To jest dla nas super nobilitujące! To głównie uczucie satysfakcji i spełnienia, że nasza praca, projekty, prezentacje i myśli docierają do różnych miejsc, są zrozumiałe i interesujące oraz warte prezentacji międzynarodowej publiczności, bo przecież o to w pracy architekta chodzi! - komentuje Maciej Franta. 

Franta Group obok KWK Promes jest jednym z dwóch polskich wystawców podczas Time Space Existence. Co warte uwagi, obie pracownie pochodzą ze Śląska. Projekt Villi Reden będzie można podziwiać w Wenecji do 26 listopada. 

Fot. La Biennale di Venezia

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Time Space ExistenceFranta GroupMaciej FrantaWenecjaLa Biennale di VeneziaBiennale ArchitekturywystawaVilla Reden

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka