REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowska Villa Reden na prestiżowej wystawie w Wenecji

Miasto

Najpiękniejszy budynek świata znalazł uznanie wśród organizatorów wystawy Time Space Existence. Ekspozycja będzie dostępna do listopada. 

REKLAMA

Time Space Existence to wyjątkowa wystawa, która towarzyszy Biennale Architektury w Wenecji. Możemy na niej zobaczyć zrealizowane i trwające projekty, prezentujące innowacyjne propozycje, a czasem utopijne marzenia o architektonicznej ekspresji. 

Poprzez szeroki wybór projektów, od prac koncepcyjnych, modeli i fotografii po filmy wideo, rzeźby i instalacje site-specific, uczestnicy kwestionują nasz związek z przestrzenią i czasem, ponownie wyobrażając sobie nowe sposoby życia i przemyślenia architektury z szerszej perspektywy.

Śląskie pracownie docenione

Wystawa zlokalizowana jest w pochodzącym z XV wieku Pałacu Bembo. W tym roku wśród najlepszych dzieł architektonicznych znalazło się także miejsce dla chorzowskiego akcentu. Do Wenecji zaproszono pracownię Franta Group Maćka Franty, a jak nie trudno się domyśleć, po to aby móc zaprezentować szerokiej publiczności Villę Reden


Okolicznościowa grafika przedstawiająca Ville Reden autorstwa Ady Jarzębowskiej

- To jest dla nas super nobilitujące! To głównie uczucie satysfakcji i spełnienia, że nasza praca, projekty, prezentacje i myśli docierają do różnych miejsc, są zrozumiałe i interesujące oraz warte prezentacji międzynarodowej publiczności, bo przecież o to w pracy architekta chodzi! - komentuje Maciej Franta. 

Franta Group obok KWK Promes jest jednym z dwóch polskich wystawców podczas Time Space Existence. Co warte uwagi, obie pracownie pochodzą ze Śląska. Projekt Villi Reden będzie można podziwiać w Wenecji do 26 listopada. 

Fot. La Biennale di Venezia

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Time Space ExistenceFranta GroupMaciej FrantaWenecjaLa Biennale di VeneziaBiennale ArchitekturywystawaVilla Reden

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA