REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dwa pożary mieszkań w Chorzowie

Na Sygnale

Za chorzowskimi strażakami wyjątkowo pracowity weekend. W ciągu dwóch dni doszło do pożarów mieszkań przy ul. Kalidego oraz 11 Listopada.

REKLAMA

Informacja o pierwszym ze zdarzeń wpłynęła do straży w piątek 19 maja około godz. 17:15. Jak przekazało WCPR paliło się w jednym z mieszkań w budynku trzykondygnacyjnym przy ul. Kalidego 39a.

- Po przybyciu na miejsce kierujący działaniami stwierdził, że doszło do pożaru mieszkania mieszczącego się na drugim piętrze. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego, po czym przystąpiono do gaszenia przy użyciu jednego prądu wody w natarciu. Równocześnie przeprowadzono ewakuację 11 osób na zewnątrz budynku - informuje asp. Michał Adamek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki spalonych elementów wyposażenia mieszkania. Ponadto sprawdzili też inne mieszkania - po dokonaniu w nich pomiarów na stężenie niebezpiecznych gazów i dokładnym przewietrzeniu wszyscy lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Dzień później, 20 maja około godz. 11:15, doszło do podobnego zdarzenia. Tym razem miało ono miejsce w budynku przy ul. 11 Listopada 24.

- Z okna mieszkania na 3 piętrze wydobywał się dym, a w oknie tym znajdowało się dwoje lokatorów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palące się meble i kuchenkę gazową oraz ewakuacji z mieszkania tej dwójki osób. Dodatkowo ewakuowano jeszcze 10-ciu innych mieszkańców budynku - przekazuje asp. Adamek.

U osób, w mieszkaniu których wybuchł pożar, stwierdzono poparzenia dróg oddechowych, dlatego też zostały one przewiezione do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

W przypadku obu tych zdarzeń, przyczyny pożarów nie są znane. Sprawę wyjaśnia policja.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


pożarymieszkaniastrażul. Kalidegoul. 11 Listopada

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA