REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Niebawem "Dzień Rzemiosła i Rękodzieła" w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Już 21 maja w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się coroczna impreza plenerowa pn. "Dzień Rzemiosła i Rękodzieła". Na uczestników tego wydarzenia czekać będą warsztaty tematyczne oraz różnorodne pokazy.

"Dzień Rzemiosła i Rękodzieła - od Śląska do Beskidu" to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez chorzowski Skansen. Podczas jego tegorocznej odsłony zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się więcej m.in. o powroźnictwie, ciesielstwie, biciu monet czy wikliniarstwie.

- Młynarz zaprosi do wspólnego mielenia mąki, a na interaktywnej wystawie „młyny i młynarstwo” będzie można pomielić mąkę w żarnach, użyć młockarni a przed spichlerzem wymłócić ziarno cepami. Naszych gościom pokażemy, jak wykonać drewnianą zabawkę, będą mogli spróbować swoich sił w praniu na tarze i sprawdzić się w prostych zadaniach stolarskich, skryba natomiast zaznajomi chętnych z tajnikami pisania gęsim piórem - zdradzają organizatorzy wydarzenia.

Poza wymienionymi wyżej atrakcjami, uczestnicy przekonają się w jakim celu wykorzystywany jest miech, własnoręcznie wykonają naczynia na kole garncarskim, podpatrzą jak wygląda praca hafciarki oraz nauczą się szycia skórzanych pasów. 

Bilety na to wydarzenie w cenie 20 zł normalny i 12 zł ulgowy są do nabycia w kasie Muzeum, wkrótce pojawią się także na jego stronie internetowej.

Fot. Muzeum GPE

Martyna Majewicz

Udostępnij:


SkansenDzień Rzemiosła i Rękodzieławarsztatypokazy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka