AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pierwsza pomoc z Ratusiem w Przedszkolu nr 3 w Chorzowie [ZDJĘCIA]

Kontakt24

W miniony poniedziałek w Przedszkolu nr 3 w Chorzowie miały miejsce pokazy pierwszej pomocy. Dzieciaki wzbogaciły swoją wiedzę dzięki warsztatom z ratownikami oraz poznały wyjątkowego gościa - Lwa Ratusia. 

Galeria zdjęć


Poniedziałkowe przedpołudnie było niezwykle pracowite dla dzieci z Przedszkola nr 3 w Chorzowie. Przedszkolaki brały udział w pokazie pierwszej pomocy, który przeprowadzili fantastyczni ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Mali POMOCNICY RATOWNIKA poszerzyli swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, a także przećwiczyli bezpieczną pozycję boczną. 

Dzieci mogły przyjrzeć się karetce pogotowia od środka, usiąść na motorze ratunkowym i dowiedzieć się  jakie sprzęty ratują życie w nagłych sytuacjach. 

Pzedszkolaki z wielką radością przywitały również maskotkę pogotowia i nadały mu wspólnie imię - Lew Ratuś. Takie spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci! Ponadto dzięki praktycznym ćwiczeniom świadomość potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi zaszczepiła się w świadomości dzieci już na całe życie. 

Serdeczne podziękowania dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Dla Pani Magdy, Pana Marcina, Pana Michała, Pana Samuela oraz dla Lwa Ratusia!!! Pozdrawiamy wesoło!!!


Autorem tekstu jest nasza Czytelniczka - Jolanta Rutka z Przedszkola nr 3 w Chorzowie. 

Chcesz sprawdzić się jako dziennikarz "Tuby"? Każdy może założyć konto na naszej stronie i samodzielnie udostępnić artykuł. Po akceptacji Redaktora Naczelnego, Wasz materiał pojawi się w naszych mediach!

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Przedszkole nr 3ChorzówLew RatuśWojewódzkie Pogotowie Ratunkowege w KatowicachŚląskiepierwsza pomoc

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka