REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Znamy już nominowanych do tegorocznej edycji Złotych Masek. Wśród nich znalazł się chorzowski Teatr Rozrywki

Kultura

W tym tygodniu ogłoszono nominacje w 55. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Chorzowski Teatr Rozrywki ma szansę na zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia w dwóch kategoriach.

Tradycja nagrody teatralnej Złote Maski sięga 1967 roku - to właśnie od wtedy, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, jest ona przyznawana w województwie śląskim za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej.

Początkowo Złotymi Maskami nagradzały artystów regionalne media oraz wojewodowie czterech województw - katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. W 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie, którego Zarząd przyznaje nagrody na podstawie propozycji komisji złożonej z ekspertów w dziedzinie teatru. Ocenie podlegają spektakle premierowe zrealizowane na terenie naszego województwa w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego przyznanie nagrody.

Przed nami 55. edycja Złotych Masek

W tym tygodniu Województwo Śląskie ogłosiło nominacje w 55. edycji tej nagrody. W sumie zgłoszonych zostało 59 spektakli zrealizowanych przez 21 producentów, z czego po dokonaniu preselekcji zgłoszeń, członkowie komisji zakwalifikowali 41 tytułów

Wśród nominowanych znalazł się m.in. spektakl chorzowskiego Teatru Rozrywki pt. "Koty" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Powalczy on aż o dwie nagrody:

- w kategorii CHOREOGRAFIA/ RUCH SCENICZNY - dla Jarosława Stańka i Katarzyny Zielonki za choreografię
- w kategorii NAGRODA SPECJALNA - dla Doroty Sabak-Ciołkosz za kostiumy

- Gratuluję nominowanym i dziękuję za to, że dostarczacie nam niezapomnianych wrażeń. Teatr to ludzie, wrażliwość i emocje, szansa na dotknięcie istoty sztuki. Złote Maski są formą docenienia Państwa ciężkiej pracy, kreatywności i talentu. Śląskie to region niezwykle zróżnicowany, bogaty w tradycje i kulturę, dziękuję za to, że przenosicie te wartości na scenę i jesteście ambasadorami województwa śląskiego - podkreśla Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zwycięzców poznamy już niebawem. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki! 

Fot. slaskie.pl

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Złote Maskinagrodawojewództwo śląskieMiędzynarodowy Dzień TeatrunominowanispektakleTeatr RozrywkiKotykategorie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka