REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Śląski Objazdowy Klub Książki zawitał do Chorzowa. Tematem spotkania była znana powieść sprzed ponad 200 lat

Kultura

W miniony wtorek w chorzowskiej Księgarni Dopełniacz odbyło się spotkanie organizowane w ramach Śląskiego Objazdowego Klubu Książki. Jego inicjatorki - Paulina i Ela tym razem porozmawiały ze swoimi gośćmi na temat "Frankensteina" autorstwa Mary Shelley.

Galeria zdjęć


REKLAMA

O tym jak skutecznie zarazić innych swoją pasją, doskonale wiedzą Paulina Rzymanek i Elżbieta Janota, które kilka lat temu, podczas codziennych rozmów o książkach, wpadły na pomysł, aby swoimi przemyśleniami zacząć dzielić się z szerszym gronem odbiorców. W ten oto sposób w 2020 roku powstał podcast "Już tłumaczę", dający dziewczynom możliwość nie tylko opowiedzenia o najciekawszych pozycjach, przekładach literackich czy o tym czym jest literatura i jakie porusza problemy, ale też wymiany zdań ze swoimi słuchaczami.

- W ramach naszych odcinków organizowałyśmy Podcastowy Klub Książki, który polegał na tym, że zapraszałyśmy naszych słuchaczy do tego, żeby przysyłali krótkie nagrania z opiniami na temat książki, którą wspólnie wybieraliśmy i potem czytaliśmy. Potem pojawił się nowy pomysł, aby wyjść do ludzi i zacząć się spotykać, bo jednak takie spotkania dają zupełnie inne możliwości wymiany wrażeń - mówi Paulina Rzymanek.

Do tej pory spotkania Śląskiego Objazdowego Klubu Książki odbyły się trzy razy, a ostatnie z nich miało miejsce w miniony wtorek, w mieszczącej się na chorzowskim Rynku Księgarni Dopełniacz

- My jesteśmy mocno związane z kameralnymi księgarniami w całej Polsce, a szczególnie na Śląsku, bo stąd też jesteśmy. Idea takich księgarni bardzo do nas przemawia, chcemy wspierać miejsca, które promują literaturę w różny sposób. Dlatego też postanowiłyśmy przyjść do Księgarni Dopełniacz, która pełni tę rolę miejsca, gdzie można się spotkać z książką i osobami nimi zainteresowanymi - podkreśla Rzymanek.

Tematem, który dziewczyny chciały poruszyć w Chorzowie była powieść z 1818 roku. Mowa o "Frankensteinie", napisanym przez angielską autorkę Mary Shelley.

- Wybrałyśmy tego klasyka literatury, żeby spróbować go trochę odczytać na nowo, zobaczyć co ten tekst, który powstał już ponad 200 lat temu, może nam dzisiaj powiedzieć, a przy tym dowiedzieć się jakich znaczeń można się doszukać w tej książce i jakie interpretacje mogą zaproponować jej czytelnicy dziś - podsumowuje Rzymanek.

Jeśli zaciekawiło Was to, co robią Paulina i Ela, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej juztlumacze.pl oraz profilu na Facebooku Już tłumaczę - podcast o książkach. Znajdziecie tam nie tylko nowe fascynujące odcinki, ale też informacje o kolejnych spotkaniach Śląskiego Objazdowego Klubu Książki.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


książkipodcastJuż tłumaczęŚląski Objazdowy Klub KsiążkispotkanieKsięgarnia Dopełniacz

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA