REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzów otrzyma środki z programu budownictwa socjalnego i komunalnego 

Miasto

Ogłoszono wyniki trzeciego już w tym roku naboru w ramach programu budownictwa socjalnego i komunalnego. Rozdysponowano 174,5 mln zł dla 25 samorządów. Część z tej kwoty trafi do Chorzowa. 

REKLAMA

Chorzów znalazł się ma liście gmin, jakie otrzymają rządowe wsparcie, które przeznaczone zostanie na remont miejskich pustostanów. Dzięki temu będzie można zaadaptować nawet kilkanaście lokali dla chorzowian. O wynikach naboru poinformował w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda

- Dostaliśmy środki na modernizację pustostanów w budynkach komunalnych. Dzięki środkom zewnętrznym zrobimy więcej w lokalach, więcej mieszkań będzie udostępnionych mieszkańcom. To jest kwota ponad 300 tysięcy zł, co po dodaniu do środków własnych PGM-u powoduje, że możemy działać szybciej, sprawniej, no i lokale zamiast stać puste będą służyły jako dom dla nowych mieszkańców Chorzowa - informuje Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa. 

Program ma na celu zwiększenie liczby lokali mieszkalnych, które mają być przeznaczone dla osób o niskich i przeciętnych dochodach, w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

- Mamy ludzi którzy czekają na te mieszkania. Są rodziny które potrzebują od początku do końca wsparcia z różnych względów i dla takich, naprawdę najuboższych rodzin jest te wsparcie, które otrzymaliśmy z budżetu państwa - tłumaczy Michalik. 

Pozyskane środki nawet w 80% sfinansują inwestycję. Maksymalny czas realizacji przedsięwzięcia objętego wsparciem nie może przekroczyć 36 miesięcy. 

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


program budownictwa socjalnego i komunalnegoremontpustostanChorzówMarcin Michalikwykluczenie społeczneWaldemar Buda

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Sobota
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Anatola, Leszka, Tamary
REKLAMA