REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dając książkom drugie życie - pomagasz zwierzętom. Miasto Chorzów włączyło się w wyjątkową akcję

Miasto

Macie w swoich domowych biblioteczkach książki, które tylko kurzą się i zajmują miejsce? Jeśli tak, to możecie oddać je do chorzowskiego Urzędu Miasta, który prowadzi zbiórkę na rzecz Fundacji Ekologicznej ARKA. Zebrane książki zostaną przekazane na kiermasz, a uzyskane z niego fundusze trafią na pomoc dla zwierząt.

REKLAMA

Działająca już od kilkunastu lat Fundacja Ekologiczna ARKA za swój główny cel stawia sobie edukację kolejnych pokoleń, aby rosły one na świadomych i pełnych troski o nasze środowisko ludzi. 

- Chcemy pokazywać, że każde, nawet najmniejsze działanie, ma sens. Że działając w grupie i systematycznie jesteśmy jak kropla drążąca skałę – możemy wszystko! - podkreślają przedstawiciele Fundacji.

Jedną z wielu inicjatyw ARKI jest ta pn. "Żyjące książki", która polega na zbiórce niepotrzebnych już książek, a następnie sprzedaży jej podczas organizowanych cyklicznie kiermaszów charytatywnych.

Chorzów też pomaga!

Do akcji postanowiło przyłączyć się Miasto Chorzów, które w tym tygodniu rozpoczęło zbiórkę książek. Do Wydziału Usług Komunalnych i Ekologii (pokój nr 28 Urzędu Miasta) należy przynosić

* książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
* książki kucharskie, przewodniki, poradniki itp.,
* książki wydane po 1990 roku,
* książki nowe lub używane w dobrym stanie   

Nie przyjmowane są z kolei: lektury i podręczniki szkolne, encyklopedie, słowniki, kodeksy, czasopisma, gazety ani książki religijne. 

- Prosimy, by przekazane przez Państwa książki były dobrej jakości i spełniały przedstawione powyżej wymagania. Tylko wtedy staną się atrakcyjne dla nowych czytelników i przyniosą zysk, który będzie można przeznaczyć na zakup warzyw dla zwierząt - podkreślają w chorzowskim magistracie.

Książki można dostarczać do 31 marca. Dochód z ich sprzedaży trafi na zakup jedzenia dla koni z Przystani Ocalenie.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Fundacja Ekologiczna ARKAżyjące książkizbiórkaksiążkiurząd miastakiermaszPrzystań Ocalenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA