REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej

Miasto

Jak poinformowało Miasto Chorzów, rozbudowa DK79 wkracza w kolejny etap. Od poniedziałku kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

W poniedziałek 20 marca o godz. 10:00 rozpocznie się trzeci etap prac związanych z rozbudową DK79, w związku z czym konieczne jest wprowadzenie kilku zmian w organizacji ruchu.

Od tego dnia jezdnia ul. Katowickiej zostanie zwężona na odcinku od ul. Krakusa do ul. 3 Maja, a ruch pojazdów - zarówno do Bytomia, jak i Katowic - odbywać się będzie jednym pasem w każdym z kierunków.

W celu utrzymania przepustowości ul. Katowickiej i zapewnienia bezpieczeństwa na drodze, wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo z kierunku ul. Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ul. 3 Maja, co ma ograniczyć możliwość blokowania przejazdu pojazdów poruszających się na wprost w kierunku Bytomia przez kolejkę pojazdów oczekujących na skręt w lewo w kierunku ul. 3 Maja. Tym samym dojazd do ul. 3 Maja możliwy będzie wyznaczonym objazdem prowadzonym ulicami Katowicką, Krzyżową, Łagiewnicką i Miarki.

Ponadto zmieniony zostanie podział pasów ruchu na wlocie ul. Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja - lewy pas będzie służył do jazdy na wprost, a prawy umożliwi skręt w prawo wszystkim pojazdom w kierunku ul. 3 Maja oraz jazdę na wprost pojazdom publicznej komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to ma ułatwić przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej w kierunku Katowic oraz zminimalizować konieczność zmieniania pasów ruchu przed strefą prowadzonych robót.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


DK79rozbudowapraceul.Katowickazmianyutrudnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA