REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Sezon biegowy otwarty! Za nami jubileuszowy Bieg Wiosenny [ZDJĘCIA] 

Sport

Ponad 1 200 uczestników pokonało w niedzielę 10 km podczas Biegu Wiosennego, otwierając tym samym sezon biegowy w Parku Śląskim. Najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Mrówka z Radlina. Wśród pań triumfowała Natalnia Semenovich. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Już po raz dziesiąty w Parku Śląskim w Chorzowie biegacze przywitali wiosnę na sportowo. Impreza od lat cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców aglomeracji śląskiej, ale także z dalszych zakątków naszego kraju. W tym roku dokładnie 1 240 osób zameldowało się na mecie Biegu Wiosennego

- Dzisiaj mamy nową trasę. Będziecie mieli też okazję zobaczyć, jak nasz park się zmienia, jakie są inwestycje. 10 kilometrów na 10 rocznicę. Życzę wszystkim rekordów, radości i dziękujemy za to, że jesteście z nami. Wspólnie wywołajmy wreszcie tę wiosnę. Powodzenia, mam nadzieję, że wygra najlepszy a wy wszyscy jesteście wspaniali – skomentowała przed startem Anna Jedynak, wicemarszałek województwa śląskiego. 

Wymagająca trasa dookoła chorzowskiego parku nieco różniła się od tej z poprzednich lat, z uwagi przeniesienia mety z bieżni Stadionu Śląskiego (aktualnie trwa tam modernizacja oświetlenia) na teren znajdujący się poza areną. Na trasie można było oficjalnie notować "życiówki", ponieważ uzyskała ona atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przed rozpoczęciem zmagań, w cieniu Kotła Czarownic przeprowadzono wspólną rozgrzewkę. 

Jako pierwszy zawody ukończył Mateusz Mrówka z Radlina, wygrywając z czasem 30:18. Najszybszą panią okazała się Natalnia Semenovich, która przecięła linię mety osiągając rezultat 34:54. 

Na najszybszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy w kategorii OPEN mogli liczyć na puchar i nagrodę finansową. Pierwsze 3 osoby w każdej kategorii wiekowej zostały uhonorowane pucharem. Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

Bieg Wiosenny odbył się pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego – Jakuba Chełstowskiego. Pełne wyniki biegu znajdują się >>TUTAJ<<

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Bieg WiosennyPark ŚląskiChorzówŚląskieStadion ŚląskiAnna JedynakJakub Chełstowskibieganiebiegaczezawody

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA