REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowscy policjanci zapraszają na debatę

Na Sygnale

Już niebawem w Centrum Inicjatyw Społecznych odbędzie się organizowana przez dzielnicowych z chorzowskiej "dwójki" debata społeczna. Jej tematem będzie działanie aplikacji ułatwiających kontakt z Policją.

REKLAMA

Diagnozowanie lokalnych problemów, ustalenie przyczyn oraz pomaganie w poszukiwaniu skutecznych sposobów rozwiązania - to jedne z najważniejszych zadań spoczywających na barkach dzielnicowych. Realizacja ich wszystkich możliwa jest oczywiście poprzez bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dlatego też, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, co jakiś czas organizowane są tak zwane debaty społeczne.

Taka już niebawem odbędzie się również w naszym mieście, a poprowadzą ją dzielnicowi z chorzowskiej "dwójki", którzy przybliżą wszystkim zgromadzonym działanie dwóch aplikacji ułatwiających kontakt z Policją. Mowa o "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa", czyli narzędziu pozwalającym na zidentyfikowanie i przedstawienie rodzaju oraz skali zagrożenia występującego wśród społeczności lokalnej, a także aplikacji "Moja Komenda", która zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Funkcjonariusze wyjaśnią też jak nie stać się ofiarą przestępstw z wykorzystaniem legendy "na policjanta" lub na "wnuczka" i opowiedzą jak podnieść poziom bezpieczeństwa wśród osób starszych. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania związane z szeroko pojętym tematem dotyczącym bezpieczeństwa.

Debata odbędzie się 20 marca w godzinach 10:00-12:00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18 w Chorzowie. Wstęp wolny!

Fot. KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


debata społecznadzielnicowiaplikacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA