REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami Śląski Dzień Tańca. W chorzowskim Teatrze Rozrywki atrakcji nie zabraknie!

Kultura

Warsztaty z tańca współczesnego, stepowania czy Bollywood - to tylko część tego, co będzie się działo w Teatrze Rozrywki w ramach zbliżającego się Śląskiego Dnia Tańca. Wszystkie z tych wydarzeń są darmowe, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

W sobotę 18 marca odbędzie się pełen różnego rodzaju warsztatów, filmów, spektakli i lekcji pokazowych Śląski Dzień Tańca, którego celem jest zainteresowanie mieszkańców tańcem oraz przedstawienie im aktualnej oferty tanecznej naszego regionu. W wydarzeniu udział potwierdziło już kilka ośrodków kultury mieszczących się na terenie całego województwa, w tym m.in. chorzowski Teatr Rozrywki, który to przygotował dla swoich gości wiele ciekawych propozycji.

Co w programie Teatru Rozrywki?

O godz. 10:00 rozpoczną się warsztaty tańca współczesnego, podczas których uczestnicy dowiedzą się czym jest pamięć ruchowa, a także nauczą się wykorzystywać przestrzeń w tańcu, bawiąc się jednocześnie grawitacją poprzez zmiany środka ciężkości.

O tej samej porze zaplanowano warsztaty ze stepowania przeznaczone dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z tą techniką tańca. Uczestnicy pobawią się rytmem - do ich tworzenia będą używać stóp oraz dłoni, poznają kilka podstawowych uderzeń stepu amerykańskiego i uzupełnią je u ruchy rąk tak, aby powstały coraz ciekawsze rozwiązania rytmiczne.

O godz. 12:15 przyjdzie pora na kolejne warsztaty z tańca współczesnego tym razem jednak z elementami akrobatyki. Podczas zajęć przewidziano: rozgrzewkę ruchową, ćwiczenia wzmacniające ciało, działania przestrzenne, naukę podstawowych elementów akrobatycznych i łączenie ich z ruchem w małe sekwencje taneczne, naukę choreografii, a na zakończenie relaks oraz stretching.

Swoich sił będą mogli spróbować także najmłodsi w wieku 7-9 lat. Rozpoczynające się dla nich o 12:30 warsztaty będą okazją do zapoznania się z formą sztuki, jaką jest taniec, który nie tylko rozwija pod względem fizycznym, umysłowym i emocjonalnym, ale również może być dobrym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. W trakcie zajęć dzieci wezmą udział w rozgrzewce ruchowej, poznają ćwiczenia na koordynację, nauczą się podstawowych elementów tanecznych oraz wspólnie stworzą choreografię.

O godz. 16:00 odbędą się warsztaty tańca Bollywood, który jest energiczną mieszanką różnych stylów. Uczestnicy poznają elementy indyjskich tańców folkowych i klasycznych, a na koniec nauczą się choreografii opartej na zdobytej podczas zajęć wiedzy.

Ostatnim organizowanym wydarzeniem będzie prezentacja spektaklu Macieja Cierzniaka pt. "Osobowość zaburzona". Autor do udziału w tym widowisku zaprosił czterech tancerzy, przed którymi postawił trudne zadania nie tylko taneczne, ale i aktorskie. Jak sam twierdzi "To opowieść, jak zaburzona jednostka postrzega, myśli, czuje i wchodzi w związki międzyludzkie. Opowieść przedstawiona za pomocą ruchu i słowa". Początek spektaklu o godz. 18:00.

Wszystkie z powyższych atrakcji są darmowe, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać >>TUTAJ<<

Szczegółowy plan wydarzeń organizowanych w ramach Śląskiego Dnia Tańca dostępny jest na stronie kongrestanca.pl/

Fot. Pixabay.com

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Śląski Dzień TańcaTeatr Rozrywkiwarsztaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka