REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Skansenie ruszył wielkanocny konkurs

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Na najpiękniejsze jajko wielkanocne". Swoje prace można dostarczać do 24 marca.

REKLAMA

Tradycyjnie już, z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych, chorzowski Skansen postanowił ogłosić tematyczny konkurs dla dzieci i młodzieży. Tym razem zadanie polega na wykonaniu najpiękniejszego jajka.

- Poprzez konkurs chcemy przybliżyć najmłodszym mieszkańcom regionu wybrane elementy plastyki obrzędowej oraz tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy, by kultura ludowa pozostała żywa ważne jest, by szczególnie młodzi ludzie poznali dziedzictwo naszego regionu a nie ma na to lepszego sposobu jak zaangażowanie się w twórczą działalność – mówi Joanna Skorupska – Badura, kierownik Działu Edukacji MGPE.

Zgłaszane przez uczestników prace mogą zostać wykonane na dwa sposoby. Pierwszym są techniki tradycyjne, takie jak: batik, drapanie, oklejanie rdzeniem sitowia, włóczką czy muliną, w którym to wykorzystane zostaną jaja i wydmuszki jaj. W tym przypadku dopuszczalne jest stosowanie barwników naturalnych i syntetycznych, mile widziane jest także nawiązanie do charakterystycznych form zdobnictwa regionalnego. Drugim sposobem jest z kolei technika dowolna, która polega na stworzeniu pracy mającej kształt jajka, wykonanej z dowolnych materiałów.

Swoje prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do sekretariatu Muzeum (ul. Parkowa 25) do 24 marca 2023 roku. Jak informują organizatorzy, wszystkie zgłoszone do konkursu jajka będą oceniane w dwóch kategoriach konkursowych - technice tradycyjnej i technice dowolnej - w trzech grupach wiekowych, tj. klasa I-III, klasa IV-VI, klasa VII-VIII, a pod uwagę brane będą m.in. ogólne wrażenia artystyczne, oryginalność pomysłu czy estetyka wykonania. Wyniki podane zostaną na stronie internetowej Skansenu do 2 kwietnia. 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


SkansenkonkursWielkanocjajka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA