REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Policjanci podsumowują działania pn. "Prędkość". Tylko jednego dnia w Chorzowie odnotowano kilkadziesiąt wykroczeń!

Na Sygnale

W miniony piątek chorzowscy stróże prawa przeprowadzili rutynowe działania kontrolne pn. "Prędkość". W trakcie ich trwania egzekwowano od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości oraz reagowano na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

REKLAMA

Przeprowadzana cyklicznie przez policjantów z ruchu drogowego akcja "Prędkość" jest jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podczas ostatniej takiej kontroli, która odbyła się w zeszły piątek, mundurowi dokonali pomiarów prędkości na terenie całego Chorzowa, wykorzystując do tego mierniki kontroli statycznych oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

- Pomiary wykonywane były w rejonie przejść dla pieszych, w miejscach gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w lokalizacjach zgłoszonych przez mieszkańców - podkreślają chorzowscy funkcjonariusze.

Niestety po raz kolejny potwierdziło się, że przeprowadzanie podobnych akcji jest konieczne. Tylko jednego dnia odnotowano 51 przypadków, w których kierowcy popełnili wykroczenia, z czego aż 47 dotyczyło niedostosowania się do obowiązujących na terenie naszego miasta ograniczeń prędkości.

Przy okazji piątkowej kontroli, policjanci przypominają, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu panujących na drodze.

Fot. KMP Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


działaniaprędkośćwykroczenia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA