REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzów gra razem z WOŚP. Trwa blisko 50 licytacji!

Miasto

Zwiedzanie stacji meteo z Damianem Dąbrowskim, możliwość zostania opiekunem w śląskim zoo czy patronat nad tężnią solankową - to tylko kilka z przykładów aukcji, które prowadzone są w naszym mieście w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze przygotował chorzowski sztab, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

REKLAMA

Już 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka datków na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii mogącej doprowadzić do sepsy. Oprócz zaplanowanych na ten dzień kwest ulicznych i różnorodnych wydarzeń, już teraz na portalu Allegro trwają liczne licytacje. O tej internetowej formie pomocy pamiętał chorzowski sztab WOŚP, który w sumie zamieścił tam już 46 aukcji!

Jedną z najpopularniejszych, o czym świadczy aktualna cena wynosząca 3050 zł, jest zwiedzanie Stacji Meteorologicznej ze znanym śląskim meteorologiem Damianem Dąbrowskim. Jest o co walczyć, bo podczas indywidualnej wycieczki nie tylko będzie można zwiedzić niedostępną na co dzień dla zwiedzających część Planetarium Śląskiego, ale też dowiedzieć się od pana Damiana o znajdujących się tam przyrządach i sposobach zbierania danych, jak również poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

Druga wystawiona przez Planetarium aukcja związana jest ze zwiedzaniem wybranej ekspozycji z Jarosławem Juszkiewiczem, którego większość zapewne kojarzy jako "głos GPS". Podczas spotkania pan Jarosław opowie o najciekawszych eksponatach, które można teraz znaleźć w zmodernizowanym obiekcie oraz nawiązując do słynnego komunikatu "kieruj się na południe", podpowie gdzie znaleźć odpowiedni kierunek.

Jeśli bardziej od meteorologii interesuje Was przyroda, to mamy dobrą informację. Park Śląski przekazał na licytację przeznaczony dla 5 osób voucher na wyjątkowy spacer z przewodnikiem. Zwycięzcy zostaną zapoznani z nowym obliczem Zielonych Płuc Śląska, a przy tym zobaczą najciekawsze i najpiękniejsze jego zakamarki.

Coś specjalnego przygotowało także śląskie zoo, w którym to dzięki wygranej licytacji, będzie można na jeden dzień zostać opiekunem przebywających tam zwierząt. To niepowtarzalna okazja, aby poznać pracę w tym ogrodzie od tzw. "kuchni" i pomóc pracownikom działu hodowlanego w codziennych obowiązkach w tym. m.in. w przygotowywaniu pokarmu, porządkowaniu wybiegów, obserwacji czy treningu medycznym podopiecznych. 

Dla tych, których największą pasją jest sport MORiS ma ciekawą propozycję. Do wygrania jest organizacja dowolnego z podanej listy wydarzenia, a znajdują się na niej: mecz piłki nożnej na pełnowymiarowym boisku przy ul. Lompy, rozegranie spotkania piłki nożnej/ ręcznej/ siatkówki/ koszykówki w hali sportowej, urodziny dziecka na basenie, dwugodzinny wieczór w saunarium oraz zajęcia fitness w Centrum Rekreacji i Wdzięku.

Ciekawą licytacją, jaka miała też miejsce w ubiegłym roku jest patronat nad tężnią solankową znajdującą się na placu Hutników. Do końca stycznia 2023 nosić będzie ona imię Mirosława Breguła, a o tym, kto zostanie później jej patronem zadecyduje osoba lub instytucja, która zobowiąże się zapłacić największą kwotę.

Te i wiele innych licytacji możecie znaleźć >>TUTAJ<<.

Fot. Chorzowski Sztab WOŚP

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


WOŚPfinałlicytacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna
REKLAMA